Krótko

Federico Moccia „Jesteś moją obsesją” – zapowiedź

Napisał Blurppp

Przecież nikogo się tym nie krzywdzi, przecież to tylko zabawa. Ale czy na pewno? Federico Moccia, autor bestsellerowych „Trzech metrów nad niebem”, z mistrzowską lekkością tworzy wciągającą opowieść o pozornie niewinnym flircie na Facebooku. Premiera „Jesteś moją obsesją” już 10 maja.

Powrót Mistrza emocji

Giovanni jest człowiekiem sukcesu, spełnionym zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Opublikował kilka powieści, które są bestsellerami, ma młodą, atrakcyjną żonę i wspaniałą dwuletnią córeczkę. Jest przykładem mężczyzny, któremu niczego nie brakuje do szczęścia. Pewnego wieczoru dostaje na Facebooku wiadomość, która przykuwa jego uwagę. Nadawczyni ma na imię Luna, to prawdopodobnie jedna z jego fanek, jest zuchwała i bystra, ale oprócz imienia nie podaje na swój temat żadnych informacji. Czat z tajemniczą kobietą, początkowo niewinny, z upływem dni przekształca się w intrygującą wirtualną znajomość, by w końcu przerodzić się w prawdziwą obsesję. Rozmowy z Luną stają się niezbędnym elementem dnia Giovanniego, któremu zaczyna zależeć tylko na jednym: chce dowiedzieć się, kim jest kobieta i skąd tak dużo wie o jego życiu. Postanawia się z nią spotkać…

„Jesteś moją obsesją” to kunsztownie skonstruowana historia o sile ludzkich fascynacji, wyobrażeń i pragnień. Federico Moccia raz jeszcze zgłębia tajniki uczuć rodzących się między kobietą a mężczyzną, pokazując niezwykle aktualny temat ciemniejszej strony wirtualnych kontaktów. Gdy rozmowy na Messengerze czy Whatsappie zaczynają wpływać na uczucia, pragnienia i namiętności, pojawia się pytanie: czym możliwa jest trwała miłość we współczesnym cyfrowym świecie?            

 „-Co miałeś nadzieję znaleźć?

Wpatruję się w bezruchu w wiadomość, poruszony tymi słowami, kpiącymi, dwuznacznymi, intymnymi.

– Co miałeś nadzieję znaleźć?

Przez myśl przewija mi się korowód wspomnień, twarzy, przyjaciół, zabawnych sytuacji, a nawet kilka niezręcznych. Kim jest ta kobieta? Czy jest ładna? Czy wiek, który podała, jest prawdziwy? A może jest znacznie starsza i bawi się moim kosztem? […]

– Niepokoisz się?

Kolejne pytanie. Nie, dlaczego miałbym się niepokoić? Wydaje mi się, że jestem spokojny, choć gdzieś w zakamarkach duszy poczułem lekki niepokój, związany chyba z tym, że w ogóle zadała mi to pytanie.

Po chwili przychodzi jeszcze jedno:

–  Jaką byś mnie chciał?

Jednocześnie uruchamia się filmik, na którym pojawiają się zdjęcia różnych kobiet, w tle leci zmysłowa muzyka, a na koniec pojawia się zdanie:

– Widziałeś mnie.”

[fragment książki]

 


Federico Moccia – urodzony w 1963 roku w Rzymie włoski pisarz, scenarzysty filmowy i telewizyjny, autor kilku powieści, które odniosły ogromny sukces. Jego debiut „Trzy metry nad niebem” stały się we Włoszech książką kultową. W Polsce łączna sprzedaż jego książek sięga 300 tysięcy egzemplarzy.

Autor: Federico Moccia

Tytuł: „Jesteś moją obsesją”

Tłumaczenie: Karolina Stańczyk

Premiera: 10 maja 2017

Cena: 29,90 zł

Wydawnictwo: MUZA SA

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl