Współpraca

cooperationNie jestem Kominkiem, nie bloguję dla pieniędzy. Pisze o tym co mnie pasjonuje, dlatego że lubię. Jednak w dzisiejszych czasach, blog który w znacznej mierze dotyczy produktów, a wino i książki to jednak też produkty, konkurujące na rynku o portfele klientów, majce swoją cenę.  Dlatego chętnie podejmuję współpracę z firmami i instytucjami. Nie zawsze chodzi o pieniądze, choć te też są mile widziane. Ktoś rachunki za hosting musi zapłacić. Jednak współpraca może mieć różne oblicza. Często wystarczy przekazać produkt do oceny by dotrzeć z informacją do klienta.  Ponieważ najważniejszym dla mnie jest zachowanie wiarygodności w oczach czytelników niż doraźne zyski postanowiłem przyjąć kilka zasad.Mam nadzieję, że pozwolą one znaleźć pola współpracy które  Państwu pozwala dotrzeć ze swoim przekazem i informacją do potencjalnych klientów a mnie zachować pełna niezależność . Oto one:

 1. Nie przyjmuję reklam natywnych od firm z rynku wydawniczego i winiarskiego. Nie da się u mnie kupić reklamy nowej kolekcji win czy pozycji wydawniczej.
 2. Nie sprzedaję linków pozycjonujących na słowa klucze z wyżej wymienionych branż. Dla przykładu nie podlinkuję pod wskazany adres www słów kluczy w rodzaju „wino czerwone”, „nowość wydawnicza”, „bestseler” czy „wino włoskie”. Oczywiście to tylko przykłady, wiadomo o co chodzi. Zwrotu w rodzaju „najlepszy prezent gwiazdkowy” również nie podlinkuję gdy wiedzie do wina czy książki. Nie będzie natomiast problemu gdy odnosi się np. do kosmetyków, odzieży czy gry komputerowej czyli produktów z poza tematyki bloga. Może nawet odnosić się do sprzętu fotograficznego, choć pisze o fotografii. Nie pisze przecież o sprzęcie. Link pozycjonujący kosztuje 300 złotych i jest bezterminowy.
 3. Zawsze i chętnie przyjmuję produkty do oceny, chodzi oczywiście głównie o wino i książki, jeżeli ktoś chciał by bym odwiedził jakąś fotograficzną wystawę czy pojechał na jego koszt na wycieczkę i potem ją ocenił to również z olbrzymią przyjemnością (choć jestem realistą i wiem, że to mało prawdopodobne). W stosownej notce zawsze znajdzie się link do strony www przekazującego oraz stosowna informacja na temat pochodzenia produktu. Opinie zawsze są subiektywne, moje. Nikt nie ma na nie wpływu, nawet gdy czasami błądzę.
 4. Na prawym pasku mojej strony spokojnie zmieści się jeden czy drugi banner reklamowy (395 x200 piksli), możliwym jest zamieszczenie banneru we wnętrzu wpisu czy w górnej części strony (729x90pixli). Banery umieszczane są na określony czas, nie krótszy niż 7 dni i wyceniane indywidualnie. Nie interesuje mnie model rozliczenia za klik czy akcję. Do współpracy w tej formie zapraszam wszystkich za wyjątkiem wspomnianych w punkcie pierwszym branż.
 5. Jeżeli chcesz by na blogu, w dziale Krótko ukazała się zapowiedź organizowanej przez ciebie imprezy podeślij maila. Jeżeli uznam że impreza jest ciekawa opublikuję informację. Jest to całkowicie bezpłatne.
 6. Z każdej imprezy w której biorę udział zawsze umieszczam relację, bez względu na to czy udział w niej był płatny a ja poniosłem koszty, bezpłatny czy też płatny a ja uczestniczyłem w niej na zaproszenie organizatora. Niestety nie jestem w stanie brać udziału w każdej organizowanej imprezie, doba ma 24 godziny a bloga prowadzę w ramach pasji , musze też pracować , nie zawsze czasu wystarcza. Jeżeli gdzieś się nie pojawiam, to zapraszających przepraszam, po prostu nie daje rady wszędzie się zjawić.
 7. Podstawowe statystyki bloga co miesiąc publikuje w zakładce „Z życia bloga”. Jeżeli potrzebujesz więcej daj znać, wszystko co da się wycisnąć z Google Analytics chętnie przekażę. Innych danych nie posiadam.
 8. W pewnych okolicznościach jestem w stanie opublikować teks sponsorowany. Są jednak pewne warunki. Po pierwsze zostanie on jasno oznaczony jako tekst reklamowy, po drugie musi być powiązany z tematyką podróży ( np. opis interesującego regionu) lub fotografią ( np. bio artysty który niebawem będzie miał wystawę). Taki tekst może zawierać jeden link pozycjonujący. Koszt to 500 zł, tekst trafia do archiwum i nigdy nie jest usuwany.
 9. Nie patronuje imprezom, nie rozdaje zaproszeń.
 10. Po uzgodnieniach możliwym jest wspólne zorganizowanie konkursu. Ja organizuję wy fundujecie nagrody. Też musze się jakoś promować. (W tym wypadku obostrzenia dotyczące branż nie obowiązują)
 11. To podstawowe zasady. Kto ma więcej pytań albo jest zainteresowany proszę śmiało pisać blurppp@interia.pl

Zapraszam do współpracy.

Masz pytanie, skontaktuj sie

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Udowodnij, że nie jesteś botem

[recaptcha]