Mapa win

Mapa win

Mapa win

„Na pierwszym miejscu oczywiście są wspaniałe wina, ale zaraz potem –mapy”. Tak rozpoczyna się jeden z rozdziałów „Szkoły win” autorstwa Andrewa Jefforda, uznanego promotora i edukatora kultury wina. Bez usytuowania siedliska w konkretnym otoczeniu geograficznym takim jak wysokość nad poziom morza, gleby, sąsiedztwo zbiorników wodnych i setki innych składników nie można zrozumieć wina. Dlatego przygotowałem Mapę Win, obecnie w wersji beta.

W chwili obecnej zaznaczono na niej ponad 310 win. Prawie wszystkie którym poświeciłem pełny wpis i które udało się zlokalizować. Jeżeli producent występował jedynie jako cyfrowo-literowy kod i nie udało się tego rozszyfrować wino nie zostało oznaczone. Podobnie jak zrezygnowałem gdy adres producenta wskazywał na centrum jakiejś aglomeracji, krzewy przecież nie rosną w biurach zarządu.

Wszędzie gdzie było to możliwe starałem się postawić pinezkę na konkretnej parceli. W większości wypadków musiałem jednak zaznaczyć siedzibę producenta. Krzewy z pewnością rosą niedaleko, do tego możemy oszacować rozmiar wytwórcy, czasami będzie to mała posiadłość a czasami istny kombinat z mogącymi pomieścić dziesiątki hektolitrów zbiornikami.

Kliknięcie każdego ze markerów spowoduje wyświetlenie linku prowadzącego do szczegółowego opisu wina.

Nawigacja po mapie odbywa się w sposób typowy dla Map Google, z uwzględnieniem kółka myszy.

Baza win będzie systematycznie uzupełniana.

 

Moja lokalizacja
Znajdź drogę

Rozkład win odpowiada moim gustom i jest subiektywny