Wino i destylaty

Zamecke Vinarstvi Cellarium Bisencii Chardonnay

Zamecke Vinarstvi Cellarium Bisencii Chardonnay
Zamecke Vinarstvi Cellarium Bisencii Chardonnay
Napisał Blurppp
Zamecke Vinarstvi Cellarium Bisencii Chardonnay

Zamecke Vinarstvi Cellarium Bisencii Chardonnay

Nadal ciepło, niestety ale nie tylko ciepło ale i wilgotnie, pogoda bardziej azjatycka niż śródziemnomorska. Z wiekiem takie mokre upały znoszę coraz gorzej, w czym pewnie nie bagatelny udział mojej tuszy. Chodzę meczę się i pocę, jak przychodzi popołudnie to mam już dość i prawie, i wtedy przychodzi czas na kieliszek albo i dwa wina. Wino ma być oczywiście chłodne, białe i świeże.  Na szczęście ma w domu spory zapas win morawskich, które powinny być do tego idealne. Wczoraj i dziś będę się raczył Zamecke Vinarstvi Cellarium Bisencii Chardonnay które przywiozłem sobie z odwiedzin w winnicy.

Co do producenta, pisałem już o nim i o jego markach córkach to tez powtarzał się nie będę. Zainteresowanych odsyłam do wyszukiwarki na prawym pasku. Wystarczy wpisać Zamecke Vinarstvi.

Co do samego wina, jest ono reprezentantem linii produktowej Cellarium Bisencii obejmującej podstawowe, jednoszczepowe wina z odmian popularnych na Morawach. Jest to produkt masowy, dostępny zarówno w małych sklepikach jak i w dużych sieciach handlowych jak Tesco czy Kaufland. W sprzedaży regularnej kosztują od 90-100 koron, na promocjo można je trafić za 69 koron czyli 10 zł. Nawet na drogich stacjach benzynowych znajdziecie je w cenie poniżej 120 koron. Masówka absolutna.

Zamecke Vinarstvi Cellarium Bisencii Chardonnay

Bzenecki Pałac, siedziba Zamecke Vinarstvi. Prace renowacyjne wciąż w toku. ©Wikipedia

W tym że wino jest masowe nie ma nic złego, szczególnie , że mówimy tutaj o niskiej półce cenowej, zobaczmy jak to wino smakuje.

W kolorze jasno żółte z delikatnym zielonym refleksem, nos typowy dla chardonnay czyli trochę cytrusów, trochę moreli. Jak powiedziała moja córka wino o zapachu wina. Mnie udało się znaleźć tam jeszcze delikatny ton młodych orzechów laskowych. Usta lekkie, potoczyste, o delikatnym cytrusowym owocu i wyraźniej, acz nie przesadzonej kwasowości. Stosunkowo krótkie.

Przyzwoite, tanie wino codzienne, do picia na tarasie, najlepiej w większym towarzystwie. Niby nic, ale czy od wina za dechę należy spodziewać się więcej. Biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny oceniam je na 4 czyli dobre. Nie wzbudzi większych emocji ale wypijecie je z przyjemnością. Oczywiście jest to wino o mocno międzynarodowym charakterze, delikatnie anonimowe ale za 9 zł nie spodziewajmy się zbyt wiele

Na koniec taka refleksja, dziś ma do mnie przyjść paczka z Biedronki z winami z Europy Środkowej, jak wiem oz podesłanego mailem katalogu nie będzie tam win z Moraw. Szkoda, bo gdyby Biedronka zdecydowała się na zakup właśnie opisywanego dziś Zamecke Vinarstvi Cellarium Bisencii Chardonnay lub innego wina z linii Cellarium Bisencii i gdyby udało się wycenić je na 14,99 co patrząc na detal w Czechach czyli około 10 zł jest możliwym mielibyśmy hit. Szkoda.

Nazwa: Zamecke Vinarstvi Cellarium Bisencii Chardonnay

Rocznik: 2012

Producent: Zamecke Vinarstvi

Kraj: Czechy

Region: Morawy/ Białe Karpaty

Apelacja: brak

Typ wina: spokojne

Kolor wina: białe

Smak: wytrawne

Klasyfikacja: regionalne

Szczepy: chardonnay

Temp. podawania: schłodzone

Podawać do: ryby, aperitif, drób

Do kupienia w: import własny

Cena: 59,99 koron czyli około 9 zł

Pojemność: 0,75l

Ocena 0-6: 4,0 zł

Jednym zdaniem: Podstawowe wino codzienne o dobrej relacji cena/jakośc

Wino to mój własny zakup

Wyśrodkuj mapę
Znajdź drogę

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl