Wino i destylaty

Z dyskontami kopać się nie będziemy – rozmowa z Pawłem Świerczkiem dyrektorem handlowym Rafa Wine & Spirit

Paweł Świerczek
Napisał Blurppp

pawel-swierczekZnana z prowadzenia supermarketu nowosądecka Agencja Handlowa Rafa poszerza zakres swojej działalności o import win. Do tej poru w ofercie były jedynie wina sprowadzane przez inne podmioty. Na chwile obecną katalog zawiera 150 pozycji z Włoch, Węgier, Austrii i Czech. Niebawem zostanie poszerzony o wina hiszpańskie. Na nadchodzący rok firma szykuje kilka niespodzianek. O tym i nie tylko o tym rozmawiałem w pierwszy poniedziałek stycznia z Pawłem Świerczkiem szefem pionu alkoholi i win Agencji Handlowej Rafa czyli Rafa Wine & Spirit

Blurppp: Co sprowadza do Krakowa

Paweł Świerczek: Wino oczywiście, mamy plan zaproponowania krakowskim i nie tylko krakowskim miłośnika wina kilku ciekawych i cenionych etykiet.

B: Zabrzmiało ciekawie, więcej szczegółów poproszę.

PS: Strategia na razie jest tajemnica, więcej dowiecie się państwo już niebawem bo 8 lutego podczas współorganizowanej przez nas Nocy Wina, gdzie nie tylko opowiem o naszych planach ale i gdzie będzie szansa kilkunastu win ze wszystkich krajów obecnych w naszej oferty. Podczas tej rozmowy raczej skupmy się na tym co zaoferujemy niż nad tym jak.

B:Wobec tak postawionej sprawy musze zapytać kto odpowiada za portfolio.

PS: Katalog to cztery regiony i czterech autorów. W wypadku Włoch korzystamy z pomocy naszego wieloletniego włoskiego partnera a zarazem znawcy win. Wina czeskie to selekcja mojego ojca Rafała, miłośnika tamtejszych win. Z kolei Węgry to wybór mój i mojego współpracownika Pawła Chojnackiego. Najnowsza pozycja czyli austriacki Haider to decyzja całego zespołu. Wszystkie wina zgodne są z nasza nadrzędna zasadą, ma być smacznie i ciekawie. Nie musi być najtaniej, z dyskontami kopać się nie będziemy.

B: Wina Haidera próbowałem na tegorocznych targach Enoexpo i nie mogę im zbyt wiele zarzucić, czy pozostałe propozycje są na zbliżonym poziomie

PS: Nie wypada mi mówić zbyt wiele i zbyt dobrze o naszych butelkach, by nie zostać posądzonym o całkowity brak obiektywizmu. Posłużę się opinią innych, Redakcja Magazynu Wino poświęciła kilku z naszych etykiet notki. Dwie etykiety oceniono jako bardzo dobre, pozostałe jako dobre. Myślę, że to niezły wynik. Tym bardziej że był to przekrój naszej oferty i obejmował wina pochodzące ze wszystkich istotnych dla nas krajów. Naprawdę wysoko oceniono wino węgierskie i czeskie.

B: Gusta klientów bywają mocno rozbieżne od wyroków krytyki.

PS: Zdajemy sobie z tego sprawę, a katalog nie stanowi prawdy objawionej. W chwili obecnej zawiera około 150 pozycji. Chcemy by co roku 50 etykiet było z niego usuwanych a nie ich miejsce pojawiały się nowe. Oczywiście te wina które zyskają uznanie z całą pewnością zostaną. Również wina które uznaję za szczególnie warte poznania przez wino maniaków mają zagwarantowane pewne miejsce. Zresztą czy nasze wina odpowiadają gustom klientów już dziś można się o tym przekonać odwiedzając nasz sklep w Nowym Sączu lub sklep internetowy a niebawem…. Ale o tym 8 lutego.

B. Dziękuję za rozmowę.

PS. Na koniec jeszcze jedno, będzie nam bardzo miło gościć czytelników pańskiego bloga na naszej Nocy wina. Pierwsze trzy osoby które wyślą email o temacie „Wino w Krakowie (blurppp)” na adres: biuro@rafa-supermarket.pl otrzymają od nas dwuosobowe zaproszenie na wspominany wieczór

 

Więcej informacji o planowanym wieczorze wraz z pojawianiem się szczegółów znajdziecie na blogu. Stay tuned

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl