Krótko

Wznowienie „Miliona małych kawałków” James Freya

Jedna z najbardziej szokujących powieści o uzależnieniu. Mocna, brutalna, szczera do bólu, prawdziwa. Premiera nowego wydania „Miliona małych kawałków” Jamesa Freya już 13 listopada.

Najgłośniejszy skandal literacki ostatnich lat.

James budzi się na pokładzie samolotu z wybitymi zębami, złamanym nosem i rozciętym policzkiem. Nie wie, dokąd leci ani co się z nim działo przez ostatnie dwa tygodnie. Ma dwadzieścia trzy lata, od dziesięciu lat jest uzależniony od alkoholu, a od trzech – od narkotyków.

Kiedy zgłasza się na odwyk do najstarszego ośrodka w USA, chlubiącego się rekordowo wysoką skutecznością siedemnastu procent wyleczonych, lekarze nie wiedzą, jakim cudem wciąż żyje.

Narkomanię i alkoholizm da się pokonać, (…) zawsze istnieje droga do odkupienia, jeżeli człowiek jest gotów o nie walczyć.

fragment książki

Będziecie przy książce płakali, śmiali się, wpadali w złość, frustrację i, co najważniejsze, nie stracicie nadziei. Inspirująca lektura obowiązkowa. Znakomita robota.

Bret Easton Ellis, amerykański pisarz, autor m.in. „American Psycho”

Porywające. Wspaniała historia. Nic tylko bić brawo.

„Los Angeles Times Book Review”

Absolutnie fascynująca książka.

„Observer”


James Frey – jest kultowym pisarzem amerykańskim. Jego debiutancka powieść „Milion małych kawałków” stała się bestsellerem światowych list, w tym „New York Timesa” i Amazonu. Przetłumaczono ją na ponad 30 języków i sprzedała się w nakładzie ponad 5 milionów egzemplarzy. Ta poruszająca, oparta na motywach autobiograficznych relacja z odwyku jest jednym z najbardziej obrazowych opisów walki z niesłabnącym głodem narkotycznym i alkoholowym.

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa