Krótko

Wytrawny Wieczór Filmowy: Młodość – 23.11.2018 Kino KIKA

Napisał Blurppp

Kino KIKA zaprasza na listopadowy Wytrawny Wieczór Filmowy dedykowany młodości.
W kieliszkach zagoszczą wina z Winnicy Kresy, a Robert Zięba- właściciel winnicy zaprezentuje m.in. dwa wina świętomarcińskie w wersji białej i różowej. Na ekranie film dokumentalny CHEF FLYNN o Flynnie McGarrym – najmłodszym kucharzu świata.

Lista win:
Jura!Sic! 18 ( świętomarcińskie)
Monarchia 18 Rose (świętomarcińskie)
Jura!Sic! 17
Oksford 17 
Transfigurato 16

O filmie:

CHEF FLYNN – NAJMŁODSZY KUCHARZ ŚWIATA, reż. Cameron Yates.

Jako 12-latek otworzył we własnym domu klub kolacyjny z menu, którego mógł pozazdrościć niejeden lokal z ambicjami. Jako 16-letni genialny kucharz znalazł się na okładce “The New York Timesa”. Jako 19-latek otworzył własną restaurację w Nowym Jorku. Jego specjalność, beet Wellington (zawinięty w dodatki i ciasto francuskie burak, wariacja na temat słynnego Wellingtona z wołowiną), znana jest smakoszom na całym świecie. Tak przedstawia się kariera Flynna McGarry’ego, cudownego dziecka świata kulinariów, bohatera dokumentu Camerona Yatesa. Byłaby to zapewne klasyczna opowieść o spełnionym – nie bez wysiłku! – amerykańskim śnie, gdyby nie intrygująca postać matki Flynna, Meg, która udostępniła twórcom przebogate domowe archiwa (sama jest reżyserką i filmowała syna od jego narodzin). Kobieta towarzyszy bohaterowi na ekranie niczym jego cień. Dzięki niej wciągający film Yatesa zyskuje posmak trzymającego w napięciu psychologicznego thrillera, każącego nam zastanowić się, kto tu naprawdę reżyseruje. Jest to więc w równym stopniu rzecz o samorodnym talencie i pasji, jak i o rodzicielstwie i skomplikowanych rodzinnych relacjach. 

Bilety: 50 zł 
(w cenie degustacja wina, przekąski i wstęp na pokaz filmowy)

Partnerzy:
FILMS for FOOD

Winnica KRESY

 https://www.facebook.com/events/2124285597823319/

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl