Krótko

WYTRAWNY WIECZÓR FILMOWY: Cydry

Napisał Blurppp

lowcy-owocow_plakat

2 grudnia (piątek), godz. 19:00

Kino KIKA zaprasza na filmowy wieczór, którego bohaterem będą owoce.
Degustować będziemy polskie cydry rzemieślnicze z selekcji Pawła Woźniaka w zaskakujących połączeniach z potrawami m.in. z oscypkiem od Wojtka Komperdy i wędzonym pstrągiem od Pstrąga Ojcowskiego

Przekonacie się, że cydr jest dobry o każdej porze roku.

Na ekranie film dokumentalny ŁOWCY OWOCÓW.

 

 

Lista cydrów 

Cydr Ignaców
Cydr Ignaców- Czarny Ignac
Cydr Chyliczki- Kronselka
Cydr Smykan- Grochówka
Kwaśne Jabłko- Beczka nr 6
Cydr Chyliczki- Lodowy

ŁOWCY OWOCÓW |The Fruit Hunters,reż. Yung Chang, Kanada 2012, 95’

Film Yunga Changa, twórcy “W górę Jangcy”, to prawdziwa uczta dla zmysłów. Reżyser zabiera widzów w świat pełen pięknych owoców i ludzkiej pasji.
Można spotkać ich w głębi dżungli w Borneo, w kanionach Hollywood Hills, na straganach na Bali, a nawet na własnym podwórku. To łowcy owoców, napędzani przez pasję odkrywania nieznanych, dziwnych i unikalnych smaków. Poświęcili swoje życie, aby stworzyć owocowy ogród Edenu w świecie zdominowanym przez uprzemysłowioną monokulturę, która produkuje rzeczy pozbawione smaku i zapachu. Wśród łowców jest aktor Bill Pullman, znany z takich filmów jak “Dzień niepodległości” czy “Zagubiona autostrada”. Jego pasja zaprowadziła go do rozpoczęcia krucjaty o ocalenie ostatniego nietkniętego przez człowieka kawałka ziemi pod słynnym napisem “Hollywood” w Los Angeles i przekształceniu go w sad będący własnością lokalnej społeczności. Na Bali i Borneo Noris Ledesma i Richard Campbell szukają rzadkich gatunków mango i durianów. W honduraskiej dżungli naukowiec Juan Aguilar ściga się z czasem, aby wyhodować banany odporne na tropikalnego grzyba, który je atakuje. Historie opowiadane przez łowców owoców reżyser zgrabnie łączy z rysem kulturalnym i obyczajowym ludzkości na przestrzeni wieków – od czasów, gdy ludzie byli zbieraczami i ich głównym źródłem pożywienia były owoce, po czasy współczesne, gdy owoce hodowane są przemysłowo i można je kupić w każdym supermarkecie. Bohaterami w filmie Yunga Changa są nie tylko łowcy, ale również, a może przede wszystkim, same owoce: przepiękne, kolorowe mango, jedwabiste fasole czy kremowe, intensywnie pachnące flaszowce peruwiańskie.
Bilety: 30 zł
ilość miejsc ograniczona

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl