Krótko

Wytrawny Wieczór Filmowy: Biodynamicznie

Napisał Blurppp

 

KIKA zaprasza na pierwszy w tym sezonie Wytrawny Wieczór Filmowy. Tym razem gościć będziemy enolog Agnieszkę Wyrobek – Rousseau – współwłaścicielkę biodynamicznej Winnicy Wieliczka z Pawlikowic. Degustować będziemy wina i cydr. Poznamy też inne produkty pochodzące z winnicy.  Jak na filmowy wieczór przystało na ekranie duński film DNI, NA KTÓRE CZEKAMY, reż. Phie Ambo, Dania 2014, 91′
O filmie: 
Niels Stokholm od 1975 roku jest właścicielem jednego najsłynniejszych gospodarstw w Danii o nazwie Thorshøjgaard. Ten pełen życia 80-latek to również jeden z najbardziej idealistycznych biodynamicznych rolników na świecie, traktujący naturę nie jak podwładnego, lecz partnera. Jego filozofia opiera się na trwałości i harmonii z naturą, a podejście do życia warunkuje szacunek do świata roślin i zwierząt, którym pozwala żyć w zgodzie z instynktami. Produkowane przez niego towary są najwyższej jakości, a wśród odbiorców jest m.in. znana restauracja Noma. Władzom nie podoba się sposób, w jaki zarządza gospodarstwem, grożą mu wycofaniem pozwolenia na hodowlę bydła. Taka filozofia życia i rolnictwa nie spotyka się jednak z poparciem duńskich władz, które straszą Nielsa wycofaniem licencji na hodowlę bydła i prowadzenie gospodarstwa. 

winnica-wieliczka_beczka

http://www.winnicawieliczka.com/pl-PL/
https://mojawinnica.pl/

Wytrawny Wieczór Filmowy: Biodynamicznie

4 listopada 2016 /piątek/ | 19:00

Bilety: 30 zł

Ilość miejsc ograniczona

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl