Krótko

Wystawa Malarstwa i Grafiki Architektów – „SALON JESIENNY”

Napisał Blurppp

“Salon jesienny” to wystawa malarstwa i grafiki architektów, organizowana co roku na jesieni, przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich. Celem jest prezentacja prac, wykonanych podczas wiosennych i letnich plenerów. Uczestniczą w nich architekci zrzeszeni w Kole OW SARP „PLENER”, nie tylko z terenu Warszawy, ale także z Gdańska oraz innych miast skupiających środowiska architektoniczne.

W zawód architekta wpisana jest umiejętność rysunku odręcznego i posługiwania się paletą barw – jako narzędziami dla zmaterializowania na papierze powstających w wyobraźni pomysłów i projektów architektonicznych, szczególnie w początkowym stadium ich powstawania.

Obecnie popularne stały się programy komputerowe, które wyręczają architekta w wizualizacji projektu, tworząc w realnej przestrzeni wirtualny model zamierzenia projektowego. Są jednak ciągle wśród architektów/projektantów osoby, które preferują manualne odzwierciedlenie pejzażu czy zabudowy, za pomocą tradycyjnego ołówka lub farby akwarelowej – co też często spotyka się z uznaniem inwestorów i publiczności, zainteresowanej pracami projektowymi.

Tego typu twórczość często towarzyszy architektowi przez całe życie zawodowe, stając się z czasem osobistym hobby, dającym odprężenie od „papierkowej” roboty – zbierania uzgodnień, pieczątek, czy innych biurokratycznych działań, związanych z projektowaniem.

Właśnie takich architektów grupuje Koło “PLENER”, na którego wystawę serdecznie zapraszamy.

WERNISAŻ:

20 listopada 2017 (poniedziałek), godz. 18:00

Pałac Zamoyskich OW SARP, Sala lustrzana

Foksal 2 w Warszawie

WYSTAWA:

20 – 24 listopada 2017, w godz. 10:00 – 16:00

Więcej informacji: www.sarp.warszawa.pl

Wstęp wolny

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl