Zarejestruj się jako konsultantka AVON i kupuj z rabatem

Krótko

Wydawnictwo Muza – zapowiedzi na I półrocze

Nowa powieść Leszka Hermana, „Trzynasty dzień tygodnia” i „Ostra jazda” Ryszarda Ćwirleja, pierwszy tom sagi „Dwór na Lipowym Wzgórzu” bestsellerowej autorki Ilony Gołębiewskiej, a także poradnik znanej terapeutki Joanny Godeckiej – tak prezentuje się pierwsza połowa roku w wydawnictwie Muza. 

            Stres, który dotyka aż 98% osób, to jeden z czynników niepozwalających normalnie funkcjonować, żyć tu i teraz. Nic więc dziwnego, że eksperci wymieniają go wśród chorób cywilizacyjnych XXI wieku. „Nie odkładaj życia na później” to skuteczny program naprawczy, który pomaga uporać się ze wzmożonym napięciem nerwowym i wrócić na właściwe tory. Joanna Godecka czerpiąc z doświadczenia wyniesionego z własnego gabinetu, opisuje metody psychologiczne mające ułatwić zdiagnozowanie problemów i oczyszczenie życia z tego wszystkiego, co jest w nim zbędne. Książka zawiera również liczne ćwiczenia, które pomagają cieszyć się chwilą i pokazują, jakie zmiany warto wprowadzić w życie, by zaczęło przynosić więcej radości, przyjemności i satysfakcji. Premiera już 30 stycznia.

            „Trzynasty dzień tygodnia” Ryszarda Ćwirleja (premiera: 20.02) z kultowej serii o poznańskich milicjantach. Akcja tym razem dzieje się w grudniu 1981 roku, gdy w kraju ogłoszono stan wojenny. W swojej barwnej opowieści o PRL-owskiej Polsce autor jak zawsze w świetny sposób uchwycił gęstą atmosferę tamtych dni, tło społeczno-polityczne opisywanego okresu oraz specyfikę pracy milicji. W pisaniu o kryminalnej Polsce Ludowej i czasach słusznie minionych nie ma sobie równych.

            „Skok w króliczą norę” Adrianny Michalewskiej i Izabeli Szolc (premiera 13.03) to trzecia – po powieściach „Dziewczyny chcą się zabawić” i „Nie takie całkiem dorosłe” – część sagi o łódzkich dziewczynach. Opowiedziana dowcipnie, z dużą dozą ironii, przepełniona emocjami historia prywatnych dramatów, wielkich marzeń oraz jeszcze większych rozczarowań z Polską roku 2000 w tle.

            „Nad Śnieżnymi Kotłami” Krzysztofa Koziołka (premiera: 13.03) stanowi wybuchową mieszankę kryminału i powieści szpiegowskiej w wyśmienicie zrekonstruowanych realiach na krótko przed wybuchem II wojny światowej. Kontynuacja cenionej przez czytelników serii, w której przełomowe historyczne wydarzenia stanowią tło dla ludzkich dramatów oraz namiętności. „Nad Śnieżnymi Kotłami” to powieść, która usatysfakcjonuje zarówno pasjonatów historii, jak i miłośników kryminalnych dociekań. 

            „Bezpańskie psy” (premiera: 17.04)  to literacki debiut Szymona Wojtyniaka, stylistyką nawiązujący do najlepszych powieści szpiegowskich z czasów drugiej wojny światowej. Powieść opowiada o polskim oficerze, który u progu wybuchu drugiej wojny światowej postanawia stworzyć jednostkę specjalnego przeznaczenia. Jej szkolenie ma być oparte na dywersyjnej walce w czasach okupacji. Charyzmatyczny major Feliks Zygartowicz przyciąga do siebie kolejnych ochotników gotowych poświęcić wszystko dla ojczyzny. Rozpoczyna się morderczy trening żołnierzy i wyścig z czasem.

            Najnowsza książka Agnieszki Dydycz, „Nigdy nie będę starą babą” (premiera w kwietniu), to ciepła, z dużą dozą humoru i optymizmu opowieść o ponadczasowej sile prawdziwej miłości, o szczerej przyjaźni i determinacji w poszukiwaniu własnej drogi do szczęścia. Niepowtarzalna lekcja życia, która inspiruje, bawi i wzrusza do łez.

            Czytelniczki powieści Ilony Gołębiewskiej z pewnością ucieszy informacja o nowej serii. Najnowsza powieść rozpoczyna czterotomową sagę o Dworze na Lipowym Wzgórzu, który skrywa wiele tajemnic sprzed lat. Ilona Gołębiewska stara się odpowiedzieć na wiele trudnych pytań – czy naprawdę można uciec przed przeznaczeniem, jak cienka jest granicą między prawdą a kłamstwem. Premiera pierwszego tomu już w maju.

            „Ostra jazda” (premiera w maju) to nowa powieść laureata Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru 2017 i niekwestionowanego mistrza neomilicyjnych kryminałów, który w swoich książkach w humorystyczny sposób opowiada o absurdach PRL-owskiej rzeczywistości. Wartka akcja, pasjonująca intryga, barwne tło oraz zaskakujące zakończenie to znaki rozpoznawcze prozy Ryszarda Ćwirleja.

            Nowa powieść Leszka Hermana (premiera także w maju). Leszek Herman, określany mianem przemytnika tajemnic z przeszłości, brawurowo wkroczył na scenę literacką, już wcześniej zebrał entuzjastyczne opinie krytyków i czytelników, teraz wydaje czwartą powieść. W swoich książkach tworzy niepowtarzalny mroczny klimat i mistrzowsko łączy historię ze współczesnością. Przyciąga plastycznymi opisami, wartką narracją, precyzyjnie skonstruowaną intrygą oraz zaskakującymi zwrotami akcji. Jego proza to unikalne pogranicze powieści sensacyjnych i kryminalnych, z fascynującymi epizodami historycznymi w tle. Nie ulega wątpliwości, że szczeciński autor to absolutny fenomen, porównywany do największych współczesnych pisarzy – Dana Browna i Carlosa Ruiza Zafóna.

            „Okruchy lustra”, Agnieszka Pyzel (premiera w czerwcu), opowiedziana w formie wspomnień przejmująca historia niespełnionej miłości między dwojgiem artystów: wkraczającą do świata teatru młodą aktorką oraz obiecującym pisarzem. Całość dopełnia barwny portret artystycznej Warszawy na przełomie lat 80. i 90. Debiut literacki, który zachwyci miłośniczki dobrych powieści obyczajowych.

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa