Zarejestruj się jako konsultantka AVON i kupuj z rabatem

Krótko

Wydawnictwo Muza, przegląd zapowiedzi na rok 2015

Napisał Blurppp

muza-logo

Kryminał Katarzyny Bondy, zbiór opowiadań Murakamiego, powieść Pierre’a Lemaitre’a, kolejna książka Eshkola Nevo, wywiad rzeka z Leonardem Pietraszakiem, a także nowe tytuły w serii Spectrum oraz Muzeum Książki Dziecięcej Poleca – tak zapowiada się rok 2015 w wydawnictwie MUZA SA.

Kryminał i thriller: Bonda, Lemaitre, Pałasz, Silva

Muza-zapo-2015-1Nadchodzący rok będzie wyjątkowy dla fanów Katarzyny Bondy. Już na wiosnę pojawi się drugi tom tetralogii o Saszy Załuskiej, zatytułowany „Okularnik”, a w styczniu do księgarń trafią wznowienia niedostępnych wczesnych powieści autorki: „Florystka”, „Tylko martwi nie kłamią” oraz jej kurs kreatywnego pisania „Maszyna do pisania”. „Moim zdaniem to właśnie literatura – a nie film, jak przekonywał towarzysz Lenin – jest królową sztuk. I choć kiedyś sama nie wierzyłam, że to ma sens, bojkotowałam, wyśmiewałam, kpiłam, dziś odszczekuję publicznie: pisania można, a nawet trzeba się nauczyć!” – komentuje pisarka.

W marcu ukaże się nowy kryminał Nikodema Pałasza, autora głośnej „Brudnej gry”. W „Sam na sam ze śmiercią” inspektor Wolski będzie rozwiązywał zagadkę brutalnego morderstwa świetnie zapowiadającego się piłkarza. Fanów francuskiego mistrza kryminału Pierre’a Lemaitre’a ucieszy z pewnością thriller „Dobra robota” w którym poznamy początek historii słynnego komisarza Camille’a Verhoevena – książka już w maju. Natomiast jesienią na rynku pojawi się kolejny thriller szpiegowski Daniela Silvy „Wielki skok”.

Powieść: Nevo, Murakami, Chavarría i intrygujący polski debiut

Nowy rok przyniesie premierowy zbiór opowiadań Murakamiego – „Mężczyźni bez kobiet” ukażą się w październiku. To jednak nie koniec dobrych wieści dla miłośników literatury z górnej półki – w 2015 zaplanowano wydanie najnowszej powieści Eshkola Nevo, autora entuzjastycznie przyjętego „Neulandu”.

W kwietniu do księgarń trafi „Czas beboka” – powieść szczególna. „Trzeba nie lada umiejętności, aby zaczarować siermiężne czasy PRL-u tak, by stały się scenerią dla baśni o chłopcu wędrującym po zaklętym mieście niczym po ogrodzie utkanym z marzeń o lepszym życiu, wielkiej przyjaźni, pierwszej miłości i wyjątkowym samochodzie” – mówią o książce redaktorzy wydawnictwa. Autorem „Czasu beboka” jest debiutujący na niwie literackiej Ryszard A. Antonius. W 2015 ukaże się również „Tango dla oprawcy” powieść Daniela Chavarríi – autora bestselleru„Adíos muchachos” – której akcja przenosi nas do gorącej i erotycznej Hawany.

Non-fiction: Nabokov, Schnabel, Pietraszak

Muza-zapo-2015-3Już w styczniu ukaże się „O krok za daleko” – wstrząsająca relacja Christiana Plowmana, byłego funkcjonariusza służb specjalnych, który aby skutecznie przeniknąć do świata przestępczego, wielokrotnie zmieniał tożsamość. W październiku do księgarń trafią „Pamiętniki z Guantanamo”. Więziony przez kilka lat w Guantanamo Mohamedou Ould Slahi zdradza szczegóły nękania seksualnego, tortur fizycznych i życia w jednym z najmroczniejszych miejsc świata. O prawo do wydania książki zabiegały największe światowe wydawnictwa.

Także w styczniu pojawi się „Ukryta historia Vladimira Nabokova”, wyjątkowa biografia pisarza, nowe, odkrywcze spojrzenie na jego twórczość. „Czytelnicy, którzy sądzili, że jego proza jest obojętna politycznie, będą musieli zmienić zdanie”. W uznanej i lubianej przez czytelników serii Spectrum ukażą się: „Faktor XX. Czyli jak pracujące kobiety kreują nowe społeczeństwo” brytyjskiej ekonomistki Alison Wolf oraz „Wiara przenosi góry” Ulricha Schnabla, autora głośno komentowanej w 2014 „Sztuki leniuchowania”.

W kwietniu na księgarskie półki trafi wywiad rzeka Katarzyny Madey z wybitnym aktorem Leonardem Pietraszakiem. „Ucho od śledzia” to portret człowieka i aktora, ale i obraz niezwykłego życia teatralnego Łodzi, Poznania i Warszawy, a także swoisty hołd złożony znakomitym postaciom polskiego teatru i filmu.

 

Literatura obyczajowa: kochanka Picassa, nowojorski szyk i słońce Italii

Zoé Valdés, autorka bestsellerowej powieści o Fidelu Castro, zainspirowana postacią Dory Maar, artystki, muzy i kochanki Pabla Picassa, postanowiła stworzyć opowieść o jej niezwykłych losach. „Kobieta, która płacze” ukaże się w lutym. Kolejną pozycją z kategorii powieści obyczajowych jest „Butik na Astor Place” – zajmująca opowieść o właścicielce butiku z luksusowymi strojami vintage, która odkrywa dziennik dawnej elegantki. „Wieczory w Umbrii”- to historia czterech kobiet, które spotykają w każdy czwartek na wspólnej kolacji, omawiają najważniejsze sprawy w życiu i celebrują umbryjską kuchnię. Ta soczysta powieść  Marleny de Blasi, znanej dziennikarki i krytyczki kulinarnej, ukaże się w czerwcu.

Dla dzieci: Popielarska, Łuszczykiewicz, Poczytajki Pomagajki i  Muzeum Książki Dziecięcej poleca

Mali czytelnicy, ich rodzice i nauczyciele na pewno już czekają na kolejne tomy bardzo dobrze przyjętej serii Poczytajki pomagajki, która w przystępny i mądry sposób porusza ważne problemy wychowawcze i rozwojowe. Do autorów serii dołączyli: Katarzyna Pruchnicka „Nowa w przedszkolu”, Joanna Fabicka „Dokuczalska”, Barbara Kosmowska „Gadulska”. Maja Popielarska, bohaterka programu telewizyjnego „Maja w ogrodzie” debiutuje jako autorka książki dla dzieci. „Mania, mała ogrodniczka” to świetna opowieść oraz zachęta do poznawania przyrody i… uprawiania własnych ogródków. Do grona autorów dziecięcych dołączy także Wojtek Łuszczykiewicz, lider grupy Video i świetny tata dwóch córeczek. „Dlaczego? Dlatego!” to zbiór zwariowanych zagadek o zwierzętach.

W serii Muzeum Książki Dziecięcej poleca wydawnictwo Muza przywróci m.in. kultowe pozycje autorstwa Marii Terlikowskiej: „Przygody kropli wody” i „Chodzi mucha po globusie” z niezapomnianym opracowaniem graficznym Bohdana Butenko. Wydawnictwo potwierdziło także trzecią już edycję Festiwalu Książki Dziecięcej Tere-Fere.


 

Źródło: Materiały prasowe wydawcy

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl