Zarejestruj się jako konsultantka AVON i kupuj z rabatem

Krótko

Wydawnictwo Muza w 2018 roku – dużo zapowiedzi

Napisał Blurppp

„Czerwony Pająk” Katarzyny Bondy, nowa powieść Harukiego Murakamiego, „Trzy razy ty” Federica Mocci, a także poradnik Sarah Knight, autorki kultowej „Magii olewania” – tak zapowiada się rok 2018 w wydawnictwie Muza.

Proza zagraniczna: Murakami, Allende, Stuart, Grueso, Cornelisse

Ta niesamowita historia o miłości, akceptacji i tolerancji, o przezwyciężaniu trudności i wyjątkowej relacji ojca z synem podbiła serca tysięcy czytelników. Alex kocha swoją żonę Judy, ale nie okazuje jej tego. Kocha także swojego syna, Sama, ale go nie rozumie.  To opowieść o tacie, który chce nawiązać kontakt z autystycznym synem, o tacie, który nie wiem, jak się z nim bawić. O tym, co znaczy czasem sobie odpuścić i znów poczuć się dzieckiem, czytelnicy przekonają się już 4 kwietnia, gdy do księgarń trafi „Chłopiec z klocków” Keitha Stuarta.

„Zachęcająca i elegancka niespodzianka” mówi o tej książce Arturo Perez-Reverte. Zachwyciła również Mario Vargasa Llosę: „To książka, którą należy się delektować, a każda jej kolejna strona jeszcze bardziej otwiera oczy czytelnika niż poprzednia”. Powieść Natalio Grueso to subtelna podróż do świata uczuć, pełna magii i wzruszeń. Autorka prowadząc czytelnika przez różne zakątki świata ukazuje życie swoich bohaterów, przegranych i samotnych, którzy mimo wszystko potrafią choć przez chwilę uszczęśliwiać innych. Premiera „Przemytnika słów” już 21 marca.

Wydawnictwo Muza przygotowało również propozycję dla czytelników, którzy w powieściach szukają ironii i humoru. Człowiek nie został stworzony do pracy w korporacji. A co ma powiedzieć świnka morska pracująca w dziale komunikacji? „Korpożycie świnki morskiej” to inteligenta i dowcipna opowieść, która rozbawiła pół Europy. Paulien Cornelisse ujęła czytelników i krytyków swoją bezpośredniością i poczuciem humoru. W samej Holandii powieść rozeszła się w ponad 500 000 egzemplarzy. W księgarniach od 14 marca.

W drugiej połowie roku ukaże się oczekiwana przez czytelników nowa powieść Harukiego Murakamiego, „Śmierć komandora”  oraz „W samym środku zimy” Isabel Allende, którą krytycy zgodnie uznali za bliską bestsellerowemu „Domowi duchów”.

Kryminał, sensacja, thriller: Bonda, Herman, Santiago, Bauer

W co szóstym polskim domu jest przynajmniej jedna książka Katarzyny Bondy. Jej kryminały to jedne z najlepiej sprzedających się polskich powieści ostatnich lat. W maju 2018 roku czytelnicy poznają długo oczekiwane rozwiązanie kryminalnej zagadki. Do księgarń trafi „Czerwony Pająk” – finał cyklu „Cztery żywioły”. Główna bohaterka, Sasza Załuska, powróci do Trójmiasta.

Na północy Polski rozgrywa się również akcja powieści Leszka Hermana, który brawurowo wkroczył na polską scenę literacką. Czytelnicy są zgodni: autor mistrzowsko łączy wątki historyczne z efektownymi, plastycznymi opisami i świetnie skonstruowaną intrygą. Imponuje wiedzą na temat zabytków, architektury i historii Pomorza. Nie ulega wątpliwości, że szczeciński autor to absolutny fenomen, porównywany do największych współczesnych pisarzy – Dana Browna i Carlosa Ruiza Zafona. W drugim kwartale 2018 roku ukaże się jego nowa powieść pod tytułem „Biblia diabła”, a w niej: historia pomorskich czarownic, zakazane księgi, seryjny morderca oraz bezcenne dzieła z kamieńskiej katedry.

Czytelnikom o mocnych nerwach z pewnością spodoba się thriller autorstwa Belindy Bauer. On, seryjny morderca, jest zafascynowany śmiercią, pragnie, żeby cały świat podziwiał piękno umierania. Ona, reporterka kryminalna, żyje w przekonaniu, że musi zrobić wszystko, by sprostać oczekiwaniom żądnych sensacji widzów i swojego szefa. Morderca ma jednak dwie chorobliwe obsesje: mordowanie na pokaz i…ją. „Martwa jesteś piękna” to rasowy thriller psychologiczny, który podbije serca nawet najwytrawniejszych fanów gatunku. Premiera już 21 lutego.

W drugiej połowie roku do księgarń trafi misternie skonstruowany thriller prawniczy „Ana” autorstwa Roberto Santiago. Jego bohaterką jest kobieta inteligentna, ale przegrana, błyskotliwa, ale ze skłonnościami do autodestrukcji. Wspierana przez osobliwy zespół (w którego skład wchodzi stary detektyw, początkująca prawniczka i uzależniony od hazardu stażysta), pragnie dowiedzieć się, co stoi za śmiercią jej brata. Prowadzone przez nią śledztwo obnaży najmroczniejsze sekrety świata hazardu i mechanizmy działania gigantycznego koncernu, którego interesów pilnuje cały sztab prawników.

Nie tylko dla kobiet: Michalewska i Szolc, Moccia, Arden

Tętniąca życiem, opowiedziana dowcipnie i ironicznie historia młodych kobiet, które na przekór szarej rzeczywistości lat 80. postanowiły spełniać swoje marzenia. „Dziewczyny chcą się zabawić” Adrianny Michalewskiej i Izabeli Szolc to pierwsza część z czterotomowej sagi o łódzkich dziewczynach. Premiera już 14 lutego.

Powieść „Trzy metry nad niebem” okazała się fenomenem na skalę światową, a kłódki zakochanych zawisły na tysiącach mostów w całej Europie. Jej bohaterowie, Babi, Step i Gin dorośli, zmienili się, wyciągnęli wnioski z błędów młodości. A co, jeśli w miłości nie ma błędów i pewne sprawy nigdy się nie zmieniają? Odpowiedź przyniesie „Trzy razy ty”, ostatni tom trylogii. Książka Federica Mocci w księgarniach już w maju.

„Przepiękna, mroczna baśń dla dorosłych, nie tylko tych, którzy lubią magię” pisze o tej książce „Library Journal”. W Rusi, na dalekiej północy, zima trwa większą część roku. Wieczorami Wasilisa i jej rodzeństwo lubią siadać razem przy piecu i słuchać bajek, które opowiada im niania. Wasia uwielbia zwłaszcza bajkę o Mrozie, błękitnookim demonie zimy, który porywa zbłąkane dusze i opowieść o duchach chroniących ludzkie domostwa przed złem. Co jednak jeśli stara baśń okaże się prawdą? „Niedźwiedź i słowik”, powieść Katherine Arden, którą zachwycili się czytelnicy na całym świecie, w Polsce już w kwietniu.

Rozwój osobisty:  Godecka, Knight, Kaufman i Gregoire,  Smith

Wszystko, co dzieje się w życiu – to, jak człowiek działa, planuje, reaguje, tworzy relacje z otoczeniem, wynika ze sposobu myślenia o sobie. Znana terapeutka Joanna Godecka, opierając się na dużym doświadczeniu i wiedzy o potrzebach Polek i Polaków, pomoże odzyskać pewność siebie każdemu, kto tego potrzebuje. Premiera „Poczuj się pewnie” już 14 marca.

Natomiast o tym, co w życiu ważne pisze Emily Esfahani Smith. „Pogoń za szczęściem unieszczęśliwia – oto smutna ironia, która zawiera się w odkryciach nauk społecznych” – wskazuje autorka. Jej  książka przebojem weszła na międzynarodowy rynek wydawniczy. Okazała się odpowiedzią na potrzebę czytelników na całym świecie, zmęczonych życiem w kulturze rządzonej przez imperatyw szczęścia. „Znajdź w życiu sens” w księgarniach od 14 lutego.

Inspirująca książka, w której profesor Barry Kaufman, ekspert w dziedzinie funkcjonowania ludzkiego mózgu, łączy najnowszą wiedzę opartą na badaniach z dziedziny psychologii i neurobiologii z anegdotami z życia znanych artystów, pisarzy i wizjonerów. Ten praktyczny poradnik pokazuje, w jaki sposób działają umysły wyjątkowo twórczych osób, rzuca światło na zwyczaje i nawyki wzmacniające innowacyjne myślenie. Sugeruje, jak można pobudzić tkwiący w każdym człowieku twórczy potencjał i wykorzystać go do radzenia sobie z życiowymi wyzwaniami. Premiera „Kreatywni. I masz pomysł na wszystko” 14 lutego.

Drugi kwartał to również premiery książek „Ogarnij się” Sarah Knight, autorki kultowej „Magii olewania” oraz bestselleru Dzień, w którym lwy zaczną jeść sałatę” Raphaëlle Giordano, autorki „Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno”.

Kobiecy punkt widzenia:  Besson,  Amor i  Steinlen,  Oneill

Namiętnie, czule, romantycznie – kochać można na tysiące sposobów. A od lat mistrzami tej sztuki są Francuzi. Trzy rodowite paryżanki, Florence Besson, Eva Amor i Claire Steinlen, odkrywają wszystkie tajniki miłości znad Sekwany. „Randki po parysku” to dowcipny i praktyczny przewodnik opisujący – także ilustracjami, jak dostrzec i wykorzystać szanse na flirt, ale również jak ominąć miłosne pułapki. Premiera książki  już 31 stycznia.

Przewodnik po czasach wiktoriańskich, odsłaniający tajemnice naszych prababek, autorstwa Therese Oneill, czyta się z rozbawieniem pomieszanym z niedowierzaniem. Po tej lekturze żaden film ani książka rozgrywające się w XIX wieku już nigdy nie będą takie same. Kobiety z wiktoriańskich powieści to postaci romantyczne i bliskie ideałom, więc tym bardziej intrygujące jest, w jaki sposób Jane Bennet radziła sobie z ciężkimi dniami przypadającymi w każdym miesiącu, ile warstw odzieży i morderczych konstrukcji musiała mieć na sobie ówczesna dama, by nie sprawiać wrażenie zbyt frywolnej i jakie porady dla młodych panien mogłyby pojawić się w czasopismach kobiecych z epoki, gdyby takie istniały.

Premiera „Niedyskretnika” 28 lutego.

Jedz na zdrowie: Bedjai-Haddad, Gioffré

To, co człowiek je, wpływa na jego sposób myślenia, postrzegania własnego ciała i życia. Dlatego ważne jest, aby stosować zbilansowaną i zróżnicowaną dietę, opierając się na wysokiej jakości lekkostrawnych produktach, które organizm może właściwie przyswoić. Co jeść, a czego unikać podpowie książka „Digestfood” Vanessy  Bedjai-Haddad. W księgarniach od 14 marca.

Co mają ze sobą wspólnego kuchnia wegańska i tradycyjna kuchnia włoska? Wiele przepisów, wiele smaków i wiele składników! Na włoskim stole, od Lombardii, poprzez Toskanię, a na Kalabrii skończywszy od zawsze gościły bezmięsne potrawy, skropione aromatyczną oliwą z pierwszego tłoczenia. Włoska kuchnia to nie tylko spaghetti bolognese, bistecca fiorentina i szynka parmeńska. „Vegano Italiano” Rosalby Gioffré otwiera przed czytelnikiem smaki, które staną się nowymi kulinarnymi klasykami. W księgarniach w maju.

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl