Krótko

Współwinni – nowa restauracja w Krakowie

c i bar przy Armii Krajowej 19. Skupiona w około śródziemnomorskich składników kuchnia w autorskim wydaniu zmieszana z najlepszymi winami sprowadzanymi z całego świata. To prawdziwa przystań dla fanów jakościowych, nietuzinkowych połączeń smakowych.

Pomysł na restaurację WSPÓŁWINNI narodził się „przy stole”. W rezultacie powstało miejsce, które sami twórcy określają trzema słowami: KUCHNIA, BAR, WINO. I w takim połączeniu najbardziej warto ten lokal poznawać.

Miejsce est punktem, w którym doskonale można czuć się zarówno podczas szybkiego śniadania, biznesowego lunchu jak i wieczornego biesiadowania w gronie rodziny czy przyjaciół. Ciepłe, przytulne, acz charakterne wnętrza współgrają z luźnym charakterem miejsca otwartym na szerokie grono Gości. Bez spinania się na dress-code, czy etykietę. Te nastroje naturalnie zmieniają się wraz z kolejnymi cyklami dnia.

To co jednak gra pierwsze skrzypce we Współwinnych, to jedzenie. Całość stworzona została z myślą o przyjemnym spędzaniu czasu, przy jedzeniu. Tapasy, owoce morza, ale i sporo lokalnych produktów zostało tak sparowanych i przedstawionych, by służyły dzieleniu się ze współbiesiadnikami. Idąc za najnowszymi ruchami społecznymi, restauracja serwuje też pozycje dla wegetarian i wegan. Idąc za jakością swoich produktów właściciele i szef kuchni sami dbają o produkcję konfitur, sosów i past według autorskich receptur. Te jednak nie są podawane jedynie przy współwinnych dobrego smaku stołach. To nowe, wyjątkowe miejsce oferuje możliwość zakupu produktów własnego wyrobu. Tak, by atmosferę spotkania przy suto zastawionym stole przenieść we własne progi. Kulinarny koncept dopełnia krótkie, acz bardzo charakterne menu a la carte – dania inspirowane zebranymi podczas podróży właścicieli i szefa kuchni wspomnieniami.

Współwinni to jednak także poranny zapach świeżo palonej kawy i luźno zastawionego śniadaniem stołu. Miejsce znajdujące się w samym centrum krakowskiego centrum biznesowego zaprasza głodnych i ciekawych smaków Gości jeszcze przed odczytaniem pierwszych maili, także w formule śniadań do własnego komponowania – słodkich i słonych. Własnych propozycji też jednak nie brakuje.

WSPÓŁWINNI to nie jest winebar, lecz restauracja w pełni tego słowa znaczeniu. Jednak formuła, łącząca restauracje oraz sklep z winami, który w ciągu dnia staje się częścią lokalu, sprawiają, że jest to doskonałe miejsce dla fanów merlot’a, sauvignon czy albarinho. Wszystkie z proponowanych na miejscu win pochodzą z małych, najczęściej rodzinnych, winnic. I – co warte podkreślenia – oferowane ceny dodatkowo zachęcają do dłuższych odwiedzin we WSPÓŁWINNYCH.

Ofertę wieczorną dopełnia wyjątkowy bar – i to nie tylko w formie górującego nad wnętrzem długiego kontuaru z miedzianym blatem, ale też dzięki niezwykłej karcie autorskich koktajli w dużej mierze opartej na selekcji gin’ów ze wszystkich kontynentów.

Warto zaznaczyć, że Współwinni to kolejny projekt Grupy HCG, autorów m. in. takich konceptów, jak wielokrotnie doceniane przez Gości i media restauracja Zielonym Do Góry.

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa