Codzienność

Wiosenne porządki na blogu

Napisał Blurppp

Blog ma już ponad rok. Trzeba wiec trochę w nim posprzątać i pewne sprawy uporządkować. Blog powstał jako miejsce gdzie miałem publikować swoje felietony opisujące Polskę na początku XXI wieku. Okazało się, że talentu felietonisty nie mam za grosz. Mam jednak, jak każdy grafoman olbrzymią chęć pisania. Z czasem materiał zdjęciowy i rozważania o moich zainteresowaniach i wspomnienia z podróży zdominowały jego treść. Od pewnego czasu staram się wprowadzić tu trochę porządku. Od 2 tygodni stosuję pewien porządek wpisów. Na razie, czyli do odwołania, będzie on wyglądał tak.

  • Poniedziałek – moje zdjęcia, zwykle z jakiegoś wyjazdu, ale nie wykluczam innych. Zawsze z opisem. Nie jest to fotoblog. Czasami fotografią będą towarzyszyć porady praktyczne a czasami opisy fotografowanych miejsc i przedmiotów. Możliwe też są tutoriale.
  • Wtorek – wpis będący częścią debaty na serwisie blog.pl. Zwykle są to dość intrygujące rozmowy o aktualnościach, choć zdarza się też dyskutować o sprawach ponadczasowych. Bywa jednak i tak, że temat debaty mnie nie rusza wtedy wpadnie zapchajdziura, jak dzisiaj .
  • Środa – ciekawostki ze świata, opisy miejsc w których nie byłem a chciałbym być. Artykuły o problemach które uznałem za ciekawe. Szeroko rozumiana wiedza ogólna, coś co warto wiedzieć. Zwykle przygotowanie tych wpisów zajmuje mi najwięcej czasu.
  • Czwartek – komentarz do codzienności. Czyli o tym co tu i teraz, trochę na podstawie nagłówków gazet, trochę w oparciu o własne doświadczenia. Mieszkam w Polsce i niestety od pewnych problemów uciec się nie da.
  • Piątek – moje rekomendacje. Czasami będzie to płyta , czasami książka, a czasami jakiś gadżet czy program komputerowy. Ogólnie jak coś sprawdziłem i ma o tym wyrazistą opinię, czasami na tak, czasami na nie to napisze o tym właśnie w przed weekendem
  • Sobota – cykl legendarne zdjęcia. Wygrzebane w archiwach zdjęcia które stały się kamieniami milowymi. Czasami bardzo znane czasami mniej. Zawsze dobre i zawsze będące częścią jakiejś szerszej opowieści.

W niedzielę poza wyjątkowymi sytuacjami wpisy ukazywać się nie będą.

Na koniec prośba, zostawcie czasami jakiś ślad, kliknijcie lubię to, wpiszcie krótki komentarz a jak cos was zainteresuje to podzielcie się ze znajomymi, pod artykułem jest zestaw ikonek, wystarczy kliknąć. Szczególnie proszę o wrzucanie na wykop.pl, pierwsza ikonka z prawej.

Zapraszam do odwiedzin i lektury.

 

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl