Zarejestruj się jako konsultantka AVON i kupuj z rabatem

Winne Wtorki Wino i destylaty

Winne Wtorki – Nederburg The Winemaster’s Reserve Cabernet Sauvignon

Napisał Blurppp

Ostatnimi czasy miałem okazję pić zbyt wiele wina. Tak , nie pomyliłem się. Tylko w wigilię na stole stanęły 4 różne butelki, potem była paczka z Lidla- 3 etykiety – i w końcu kolacja sylwestrowa gdzie piłem świetnego klasycznego burgunda i 3 różne butelki z bąbelkami o mocno zróżnicowanej jakości. Wszystkie wymienione butelki trafią na bloga w najbliższej przyszłości. Dziś miałem ochotę dać sobie spokój z winem i porostu odespać. Na szczęście zerknąłem do kalendarza i wtedy doznałem olśnienia, dziś nie jest niedziela, dziś jest wtorek, do tego winny. Na szczęście butelkę przeznaczoną na dziś kupiłem z odpowiednim wyprzedzeniem więc byłem przygotowany. Nim jednak o winie, taka uwaga byście nie pomyśleli o mnie, żem kretyn kompletny, co nie wie jaki to mamy dzień tygodnia. Ja po prostu tak mam, że bardzo często w święta tracę rachubę czasu i gdzieś z tyłu głowy mi się kolebie, skoro jest wolne to znaczy, że to niedziela. Potem mam również zbyt krótki tydzień by się ze wszystkim wyrobić w wyniku czego zapieprz jest taki, że się świąt odechciewa. Tyle o wolnym, czas wracać do wina. Tym bardziej że to pierwsze wino tego roku, nie licząc musujących na noworoczny toast. Swoją drogą ciekawe czy są jakieś przesądy w rodzaju, jakie pierwsze wino w roku taki cały rok. Trzeba wiec przyjrzeć mu się bardzo dokładnie.

Już przed otwarciem butelki miałem sprzeczne oczekiwania,  był dobry i zły prognostyk. Tym złym było miejsce zakupu czyli market Real, tym dobrym producent czyli winnica Nederburg uznana w minionym 2012 roku przez magazyn i przewodnik winiarski Platter Producentem Roku.

Po wlaniu do kieliszka wino ładnie się prezentuje, jest rubinowo-czerwone i półprzejrzyste. W nosie dominuje nuta czarnej porzeczki pomieszanej z wiśnią. Moja żona twierdzi, że są tam również fiołki, ja ich nie wychwyciłem. W ustach mniej ciała niż bym się spodziewał, za to przyjemna dobrze zbudowana struktura oparta o soczystą owocowość, wyraziste taniny i umiarkowaną kwasowość. Gdzieś tam po podniebieniu błąkają się też nuty przyprawowo waniliowe, a nawet jakiś ton kawowy, co stanowi pozostałość po 12 miesięcznym dojrzewaniu w dębie. Posmak jest delikatnie pikantny z nutami pestkowymi.

Jest to proste, może zbyt proste, ale solidne wino. Z całą pewnością nie za serię produktową „The Winemaster’s Reserve” Nederburg otrzymał wyróżnienie i szacunek wino maniaków na całym świecie. Ale kiedy wino kosztuje 29,90zł zamiast 149zł jak pochodzące od tego samego producenta Nederburg Private Bin R115 nie można naciągać ponad miarę oczekiwań. Reasumując Nederburg The Winemaster’s Reserve Cabernet Sauvignon to świetna propozycja na te wszystkie wtorki i czwartki które przyjdą po dniach świątecznych i do tego w uczciwej cenie.

 

Nazwa: Nederburg The Winemaster’s Reserve Cabernet Sauvignon

Rocznik: 2009

Producent: Nederburg

Kraj: RPA

Region: Western Cape/ Paarl

Apelacja:W.O. Western Cape

Typ wina: spokojne

Kolor wina: czerwone

Smak: wytrawne

Klasyfikacja: jakościowe

Szczepy: 100% Cabernet Sauvignon,

Temp. podawania: temperatura pokojowa 17-19 stopni C

Podawać do: Smażona wołowina, hamburgery, koźlina, tłuste sery

Pojemność:0,7 l

Miejsce zakupu: Real

Cena: ok. 29,90 zł

Ocena 0-6: 4,5

Jednym zdaniem: Przyzwoite i szczere choć raczej na co dzień niż od święta.

Wino to mój własny zakup

W tym wydaniu Winnych Wtorków pił też Mariusz z Pisane Winem i wybrał wino 5 razy droższe niż ja to też się nie dziwię że jest zachwycony.

Z kolei Białe nad czerwonym namawia nas na zakupy w sklepach specjalistyczny a na marketowe wino narzeka.

Andrzej z Pora na wino w sklepie specjalistycznym zrobił zakupy, wydał umiarkowanie a butelkę ma fajną

Natomiast Winniczek jak zawsze połączył wino z pysznosciami winniczek.eu

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl