Krótko

Wine me – kolejna próba uruchomienia subskrypcyjnego modelu sprzedażny wina

Innowacyjny pomysł subskrypcji wina (Wine BOX) już w Polsce! Warszawski startup Wine me oferuje swoim klientom comiesięczne dostawy 2 butelek wina z notką degustacyjną, opisem regionów i winnic. W lutym wina w Wine me BOX pochodzą z autorskiej selekcji Moniki Bielki-Vescovi, jednej z najpopularniejszych postaci polskiej sceny winiarskiej.

Co kryje się za nowym konceptem wine me? Wine me powstało, aby przybliżać kulturę wina każdemu – również osobom, które nie posiadają specjalistycznej wiedzy, a chciałyby po prostu otworzyć butelkę sprawdzonego i dobrego wina. Chodzi tutaj o prosty i przyjemny proces poznawczy oraz przyjazną atmosferę na każdym kroku.

W ramach modelu subskrypcyjnego co miesiąc do klientów wysyłane są 2 butelki wina, które zostały starannie wyselekcjonowane z setek dostępnych na rynku etykiet. Wyboru win w każdym miesiącu dokonują specjaliści, eksperci i sommelierzy. W lutym w ofercie Wine me jest autorska selekcja Moniki Bielki-Vescovi, dyrektorki krakowskiej Szkoły Sommelierów, wykładowcy na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i prezesa honorowego stowarzyszenia Kobiety i Wino.

Co wyróżnia koncept Wine me? Co ciekawego można znaleźć w ofercie?

Subskrypcja wina jest w Polsce konceptem nowym, więc fakt wprowadzania tego produktu na rynek Polski jest wyróżnikiem firmy. Zespół Wine me stawia również na:

  • user experience na każdym etapie – ładne i bezpieczne opakowanie, dokładny opis i noty degustacyjne wina
  • bardzo wysoką jakość i różnorodność win – Wine me korzysta z pomocy najlepszych ekspertów wina w kraju przy selekcji win do subskrypcji tak; dlatego też wina z boxów jednocześnie zaskakują różnorodnością i pokazują jakość
  • korzystną cenę – cena zestawu win jest niższa niż dwóch butelek kupionych oddzielnie

Kto jest odbiorcą?

Odbiorcy Wine me to osoby, które cenią swój czas i wygodę, w związku z czym wolą zamawiać produkty online z dostawą do domu. Jednocześnie chcą oni, żeby efekt końcowy był taki sam lub nawet lepszy niż w sklepie – dobre, jakościowe wino z solidnym opisem eksperta.

Pod kątem geograficznym punkt fizyczny (sklep, wine bar, flagship store dla subskrypcji) Wine me jest w Warszawie, ale subskrypcja działa na całą Polskę, bez żadnych ograniczeń. Dlatego też duża część boxów wysyłana jest do miejsc, w których nie ma łatwego dostępu do dobrego sklepu specjalistycznego z winem.

Kilka danych o Wine me

Start: listopad 2019 

Cena za miesiąc subskrypcji: 119 zł + dostawa

Strona internetowa: wineme.pl

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa