Krótko

Wina z portfolio TiM z nagrodami.

Napisał Blurppp

Finca La Estacada 12 m, Aurvin Reserve Merlot 2016, Pastoral Kagor Dionis 2016, Le Grand Noir IGP Pays d’Oc Moscato 2016 – to cztery marki z portfolio firmy TiM – polskiego dystrybutora win, nagrodzone podczas największych winiarskich wydarzeń w Polsce, czyli Międzynarodowych Targów Wina w Krakowie – ENOEXPO 2017 oraz Wine Expo Poland 2017 w Warszawie.

Finca la Estacada 12 m Tempranillo

To hiszpańskie, czerwone, wytrawne wino powstało z gron szczepu Tempranillo. Charakteryzuje się głęboką, rubinową barwą oraz owocowym bukietem z wyczuwalną na podniebieniu nutą czarnych wiśni i jagód. Uzupełnia je akcent tostów uzyskany dzięki 12-miesięcznemu leżakowaniu w beczkach z amerykańskiego dębu. Doskonale komponuje się z daniami na bazie czerwonego mięsa, makaronów i serów.

Podczas Wine Expo Poland 2017 w Warszawie wino to, z rocznika 2014, zdobyło prestiżową,
złotą nagrodę
w kategorii ocenianej przez profesjonalnych sommelierów, a jury Międzynarodowych
Targów Wina w Krakowie – ENOEXPO 2017 –
 przyznało mu medal brązowy.

Aurvin Reserve Merlot

To jedno-szczepowe, mołdawskie wino docenią smakosze win o ekspresyjnym charakterze. Jego jasny, owocowy i świeży smak, charakterystyczny dla win leżakujących w dębowych beczkach, oraz wyczuwalny smak pestki wiśni doceniło jury Wine Expo Poland 2017 nagradzając to z rocznika 2016 srebrnym medalem w kategorii ocenianej przez profesjonalnych sommelierów.

 Pastoral Kagor Dionis

To tradycyjne, mołdawskie, deserowe wino likierowe powstałe z wyselekcjonowanych winogron szczepu Cabernet Sauvignon pochodzących z najlepszych plantacji regionu Vulcaneshti. Ujmuje obfitym bukietem dojrzałych owoców z wiodącą nutą dzikiej wiśni i akcentami czekolady. Podczas Wine Expo Poland 2017 winu z rocznika 2016 jury konsumenckie przyznało srebrny medal.

Le Grand Noir Moscato

Niebieska butelka Le Grand Noir Moscato przyciąga wzrok a zawartość zaskakuje smakiem. To białe,
słodkie francuskie wino intryguje świeżym, kwiatowym bukietem oraz aromatem soczystej brzoskwini. Jego słodycz jest idealnie wyważona, dzięki czemu świetnie komponuje się z sałatkami, owocami morza oraz świeżymi truskawkami. Podczas Wine Expo Poland 2017 doceniono je w kategorii „Consumers’ Jury” przyznając brązowy medal.


TiM

Spółka TiM S.A. istnieje na rynku polskim od ponad 26 lat i może pochwalić się około 10-12 proc. udziałem w rynku. W portfolio dystrybutora znajduje się ponad 300 win ze znanych winnic z 20 krajów świata, wśród których znajdują się takie marki jak: Cono Sur – Viῆa Cono Sur, Portada, PaXis – DFJ Vinhos, Lutzville – Lutzville Vineyards, Reserva do Paco – Paco das Cortes, Bordeaux Ginestet – Maison Ginestet,i wiele innych w tym chilijski Panul, Tierra Aufera, kalifornijskie Oak View, australijskie Cudgee Creek, południowoafrykańskie Brandvlei, hiszpańskie Calliente, Finca La Estacada, The Followers, włoskie Codici, Toscana, francuskie Le Grand Noir, mołdawskie Aurvin czy Kagor. Ponadto, spółka posiada w swoim wolumenie sprzedażowym Miody Pitne, które w ofercie firmy goszczą od zawsze i zajmują swą odrębną część w konsolidowanym biznesie oraz linię Cydr Polski.

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl