Krótko

W międzynarodowy dzień whisky. Sięgnij po whisky na winnicalidla.pl

Już 27 marca wszyscy miłośnicy whisky będą mieli możliwość uczcić dzień tego wyjątkowego, złocistego trunku, bo przed nami Międzynarodowy Dzień Whisky. Tak wyjątkową datę obchodzi także WinnicaLidla.pl, proponując atrakcyjne rabaty na asortyment szlachetnego whisky.

Międzynarodowy Dzień Whisky został po raz pierwszy ogłoszony 27 marca 2008. Już w kolejnym roku – 2009, data oficjalnie została wpisana do kalendarza w Holandii, jako „Whisky Festival Northern Netherlands”, a wydarzeniu towarzyszyli słynni krytycy tego trunku, w tym Charles MacLean, Dave Broom, Martine Nouet i Helen Arthur. Zapoczątkowali oni coroczne święto oraz uczcili w ten sposób pamięć po swoim przyjacielu – słynnym, brytyjskim guru w dziedzinie whisky – Michaelu Jamesie Jacksonie. W Międzynarodowy Dzień Whisky zbierane są również datki na walkę z chorobą Parkinsona, na którą cierpiał słynny krytyk.[1]

WinnicaLidla.pl również chce uczestniczyć w tym wyjątkowym święcie miłośników wytwornego smaku, święcie niosącym ze sobą fascynującą historię trunku, którego tradycja liczy kilkaset lat. Z tej okazji platforma WinnicaLidla.pl przygotowała specjalne promocje: od 27.03 przy rezerwacji 2 butelek whisky, klienci otrzymają 30 zł rabatu.

Winnica Lidla proponuje klientom m.in. Glenlivet 12 YO (139,99 zł/ 0,7L) – single malt, który definiuje region Speyside. Jest to klasyczny wariant rodziny The Glenlivet, którego delikatny, choć złożony charakter jest efektem destylacji w miedzianych alembikach o wyjątkowym kształcie. Osiąga pełnię smaku, leżakując w różnych rodzajach beczek, między innymi z dębu amerykańskiego i europejskiego. Charakteryzuje się przede wszystkim łagodnym i bogatym smakiem, w którym wyczuwalne są aromaty owoców egzotycznych i nuty kwiatowo-owocowe.

Wartym uwagi trunkiem jest również Tullamore Dew 12 YO (119,99 zł/ 0,7L). Tullamore D.E.W. 12 Year Old Special Reserve to starannie skomponowana mieszanka dojrzałej irlandzkiej whiskey o niepowtarzalnym charakterze. Swój kompleksowy, głęboki smak zawdzięcza 12-letniemu procesowi leżakowania w dębowych  beczkach po bourbonie i sherry Oloroso.  Koneserzy whiskey opisują go jako odpowiednio pikantny, ale jednocześnie łagodny z wyczuwalnymi nutami cytryny i wanilii. Jej wyjątkowość potwierdzają złote medale w najbardziej prestiżowym konkursie World Spirits Competition oraz szereg innych, niemniej cennych nagród i wyróżnień.

Prawdziwą perełką jest również Ballantine’s 21 YO (289,99 zł/ 0,7L). Jest to szkocka whisky, która szczyci się doskonałymi referencjami. Tajemnicą jej zachwycającej złożoności jest skrząca się czerwienią i złotem barwa, kwiatowy zapach i smak aromatycznych przypraw. Najbardziej wymagający znawcy uważają ją za najwyższej klasy wyrafinowaną szkocką whisky.

Aby zapoznać się z ofertą win oraz whisky odwiedź stronę www.winnicalidla.pl już teraz. Tutaj zawsze czeka na Ciebie wiele nowości produktowych i specjalnych promocji. Dołącz do newslettera a otrzymasz rabat w wysokości 10% na pierwszą rezerwację.

 

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa