Wino i destylaty

Vini Di Roze Cabernet Sauvignon

Vini Di Roze Cabernet Sauvignon
Vini Di Roze Cabernet Sauvignon
Napisał Blurppp
Vini Di Roze Cabernet Sauvignon

Vini Di Roze Cabernet Sauvignon

Już na wstępie, rozdając prezenty moja córcia powiedział „Tato przywiozłam kilka win które powinny ci smakować i trzy takie jakich raczej nie polubisz. Za to będą smakowały mamie”. Na moje pytanie dlaczego tak sądzi odpowiedziała „ Bo ty lubisz kwasiory a te są półsłodkie. Pijaliśmy je tam na plaży i smakowały znakomicie”. Dodam, że Ola czyli córka wróciła z Bułgarii wiec wina które przywiozła z małym wyjątkiem są bułgarskie.

To tym wstępie żona oczywiście natychmiast zażyczyła sobie otwarcia tego wina, co to ma smakować jej a nie koniecznie mnie. Do tego żona zachwycona jest butelką, z uszkiem i kolorową etykietą z kwiatami. Ewidentnie trafiło wino w swój target.

Owe wino to Vini Di Roze Cabernet Sauvignon produkowane przez sporego i dość renomowanego producenta Lovico. Ta założona w 1909 roku winnica przeszłą typową drogę dla państw dawnych demoludów czyli nacjonalizacje powiązaną z dołączeniem do państwowej centrali , potem reprywatyzację (1992 rok) skutkująca odbudowę winogradów i części technologicznej. Dziś Lovico to blisko 300 hektarów usytułowanych w południowej części Niziny Dunaju. Pomimo łudzącej nazwy Nizina teren tam raczej pagórkowaty a wypiętrzenia sięgają 350 m n.p.m. Dodam tylko, że to ten sam producent który ostatnio zagościł na blogach jako producent win Dimcha z charakterystycznym kogutem na etykiecie.

Vini Di to linia podstawowa win stołowych produkowana z myślą o sprzedaży w nadmorskich kurortach oraz w krajach dawnej Czechosłowacji za pośrednictwem sieci sklepów Diama. Wino jest tanie i kosztuje około 10-12 zł w sklepie przy promenadzie. Do tego ma krzykliwą butelkę przyciągająca uwagę, głównie płci pięknej. Przyjrzyjmy się mu bliżej, męskim na dodatek okiem.

W kieliszku cieszy oko intensywnym różem. W nosie, jak przystało na różowe wino z kraju róż pachnie różami oraz poziomkami i jest to silny, oszałamiający zapach. W ustach niestety jest trochę gorzej. Owoc jest bardzo słaby a słodycz zbyt intensywna. Winu brakuje świeżości do tego jest raczej krótkie, gdzieś tam próbuje zaistnieć nuta porzeczkowa ale nie bardzo jej się to udaje. Czystość tonów zostaje zasypana zbyt intensywną słodyczą. Gdyby wino służyło tylko do wąchania byłbym zachwycony, ale wino też się pije. Tak jak przypuszczała Ola, nie oczarowało ale znam wiele osób które były by nim zachwycone. W porównaniu z nieśmiertelnym Carlo Rossi i tak jest winem genialnym, a przecież to ten sam segment odbiorców. Jeżeli producent zdecyduje się na sprzedaż tego wina w Polsce (na ten moment jest nieobecne na naszym rynku) wieszczę mu duże powodzenie.

Na koniec jedna uwaga, producent się tym winem nie chwili , nie ma go w jego oficjalnym katalogu. Nie dziwi mnie to, to zdecydowanie produkt robiony usługowo, na zamówienie dużego klienta, dlaczego więc umieszcza na nim swoje oznaczenia, jak to na korku. Producencie, doraźny zysk fajna sprawa ale reputacje ma się jedną.

Nazwa: Vini Di Roze Cabernet Sauvignon

Rocznik: Nie rocznikowane

Producent: Lovico

Kraj: Bułgaria

Region :Nizina Dunaju

Apelacja:

Typ wina: spokojne

Kolor wina: różowe

Smak: półsłodkie

Klasyfikacja: stołowe

Szczepy: 100% cabernet sauvignon

Temp. podawania: temperatura pokojowa 10-12 stopni

Podawać do: ciasta owocowe, solo, owocowe desery

Pojemność:0,7 l

Do kupienia w: Import własny

Cena: 5,5 lewa czyli około 12 złotych

Ocena 0-6: 3,0

Jednym zdaniem: miłośnicy półsłodkich będą zachwyceni, piękny nos i przyjemny kolor

Wino dostałem w prezencie

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl