Codzienność

To już Wieki Czwartek

Napisał Blurppp

Czwartek to dzień pisania o codzienności. W Wielki Czwartek codzienność oznacza śledzie przed Wielkim Piątkiem. Mięsa gotowane na pasztety, powolne przygotowania do wypieków i ostatnie zakupy. No i jeszcze coraz intensywniejszy zapach tartego chrzanu.

Mam gdzieś urzędników, polityków, kryzys gospodarczy, wahnięcia trendów sondażowych itd. Przynajmniej do poniedziałku. Potem powróci zgrzebna codzienność.

Przez święta zamierzam jeść, spacerować, odwiedzać rodzinę i czytać. Przygotuje się również do wyjazdu na długi weekend czyli przeglądnę mapy szlaków i przeczytam stosowne rozdziały w przewodnikach. Ciekawe ilu z was zrobiło sobie naprawdę długą przerwę w codzienności. Ja we wtorek wracam do pracy by w piątek wyjechać na kilka dni. Puku co jutrzejszy i poniedziałkowy wpis ukarzą się normalnie.

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl