Wino i destylaty

Terre de Sens Organic Red z Faktorii Win

Terre de Sens Organic Red
Terre de Sens Organic Red
Napisał Blurppp
Terre de Sens Organic Red

Terre de Sens Organic Red

Z pozory sprzedaż wina wydaje się być niezwykle prostym zajęciem. Jeżeli chcemy trafić w rynek masowy to nie wolno kombinować. Trzeba rozglądać się w regionie słynącym z dużej produkcji i dobrej relacji jakość cena. Tam odnaleźć dużą kooperatywę o dobrej reputacji. W jej ofercie wyszukać stosunkowo proste, ale porządne wino w rozsądnej cenie. Ważne by wino powstało w sposób i ze szczepów kojarzonych z regionem. Nie musi to być wino ekstra teruarystyczne, wystarczy by oddawało charakter regionu. Jeżeli się da to, można jeszcze do wina dorobić stosowną otoczkę. Najlepiej taką idącą w modna stronę eko, bio i organic. Jeżeli wino jest OK a przy nakładaniu marzy nikt nie przesadził to sukces gwarantowany. No i ważne żeby wino było „do trzech dych”.

Zapewne dokładnie tak postąpiła Faktoria Win, i na ich regały trafiło Terre de Sens Organic Red. Czerwone wino regionalne z Langwedocji. Powstało jako kupaż GSM, ale nie chodzi o  Global System for Mobile Communications  a o sprawdzony w dolinie Rodanu i właśnie Langwedocji blend odmian grenache,syrah i mourvedre. W tym wypadku grona pochodziły z ekologicznych upraw, nie ortodoksyjnie naturalistycznych ale takich w których użycie rolniczej chemii ograniczono do absolutnego minimum, dla przykładu rezygnując przy tym z nawozów sztucznych zastępując je kompostowanymi wytłokami z poprzedniego roku. Wino posiada certyfikat AB, co oznacza że winogrady i prace agrarne podlegają ścisłym procedura i są bezpieczne dla środowiska.

A co do otoczki, to jest ściśle powiązana z organicznym pochodzeniem wina i dąży w stronę „przyjazne dla środowiska”.  Etykieta umieszczona na butelce została wydrukowana na papierze powstałym z ponownego przerobu makulatury a naturalny korek powstał z przetworzonych korkowych odpadów.

No i cena 29,99 czyli poniżej 30 zł. Wolałbym żeby to wino kosztowało 25 zł a jeszcze lepiej 22, wtedy było by hitem a tak po prostu jest dobrze,  czyli jeżeli wino jest smaczne powinien być sukces sprzedażowy. W takim razie nie pozostaje nic innego jak sprawdzić czy Terre de Sens Organic Red takim jest.

[stextbox id=”info”]W barwie wiśniowe z granatowym pobłyskiem. Nos przyjemny, owocowy, czysty bez beczkowej naleciałości, za to z ładnie obecną wiśnia i z tonami świeżych czerwcowych truskawek. Usta lekkie, o rześkiej przyjemniej kwasowości. W warstwie owocu na pierwszy plan wysuwa się soczysta wiśnia. Posmak nawiązujący do całości, delikatnie poszerzony o typowe dla syrah nuty pieprzne. Bardzo sympatyczne, proste, codzienne wino. Lekkie i bardzo pijalne. W sam raz do tego by usiąść z przyjaciółmi (a właśnie na półkę oznaczoną „Z przyjaciółmi” postawiła je Faktoria win) i wypić po kieliszku, bardziej przy tym oddając się rozmowie niż degustacji. Smakuje mi, oceniana ma 4,5 czyli dobre z plusem.[/stextbox]

 

Nazwa Terre de Sens Organic Red
Rocznik 2013
Producent Val d’Orbieu
Kraj Francja
Region Langwedocja
Apelacja IGP Pays d’Oc
Typ wina spokojne
Kolor wina czerwone
Smak wytrawne
Klasyfikacja regionalne
Szczepy grenache,syrah i mourvedre
Temp. podawania pokojowa 16-18 stopni
Podawać do dania z makaronem, pizza,
Do kupienia w sklepy biorące udział w projekcie Faktoria Win
Cena 29,99 zł
Pojemność 0,75l
Ocena 0-6 4,5
Jednym zdaniem Owocowe, lekkie wino, podstawowe smaki ale smacznie podane
Wino otrzymałem Faktorii Win

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl