Zarejestruj się jako konsultantka AVON i kupuj z rabatem

Wino i destylaty

Tanzberga Cabernet Sauvignon Turold

Tanzberga Cabernet Sauvignon Turold
Tanzberga Cabernet Sauvignon Turold
Napisał Blurppp
Tanzberga Cabernet Sauvignon Turold

Tanzberga Cabernet Sauvignon Turold

Jako osoba o plebejskich czyli wiejskich korzeniach, obie linie dziadków to chłop z chłopa lubię swój chłopski zdrowy rozsądek, którego mi ponoć nie brakuje. To też rzadko poddaje się różnym modnym trendom. A jako, że chyba najmodniejszym w dziedzinie win jest nurt na wina biologiczne, często produkowanych kosztem smaku . To też kiedy zaprzyjaźniony importer zaproponował mi bliższe poznanie win z morawskiej winnicy Tanzberg z Mikulova która definiując swoją filozofię produkcji mówi jasno, że ich wina są tak naturalne jak to tylko możliwe podszedłem do tego z pewną dozą nieśmiałości. Butelka przeleżała u mnie chyba ze 3 tygodnie nim ją otwarłem. Okazuje się że były to strachy na lachy . Nasi południowi sąsiedzi, słynący ze swojej pragmatyczności podeszli do tego z typowy dla Czechów praktycznością. I taj jak Pisza , wina są naturalne, tak długo jak jest to możliwe bez ingerowania w smak, bo wino ma być po pierwsze i najważniejsze smaczne. I właśnie takie jest pierwsze z zaproponowanych mi win z Tanzberga czyli Cabernet Sauvignon 2007 z działek we wsi Turold.

Pięknie rubinowe o głębokim kolorze, w nosie owocowe z przewagą porzeczek i delikatnym tonem papryki oraz koperku. W ustach średnio ciężkie, owocowe z delikatnie wyczuwalnymi elementami beczkowymi ( niestety nie wiem jak wino powstało i jak długo dojrzewało w beczkach, choć stawiam na małą beczkę). O sporej ale pasującej do reszty kwasowości i wyraźnych drobnych taninach. Stosunkowo wysoki (14%) alkohol dobrze wtopiony. Posmak długi, delikatnie ziołowo-taniczny. Pije się to szybko i z olbrzymią przyjemnością. Wino jest skoncentrowane , co wynika z późnego zbioru, kiedy ilość wody w gronach zaczyna maleć. Wino zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie. Nie wiem jak naprawdę jest z ta naturalnością, ale to chyba najsmaczniejsze wino jakie piłem w grupie tych gdzie producent z naturalności robi swoją filozofię produkcji.

Nazwa: Tanzberga Cabernet Sauvignon Turold.

Rocznik: 2007

Producent: Tanzberga Mikulov

Kraj:Czechy

Region: Morawy

Apelacja: Mikulow

Typ wina: spokojne

Kolor wina: czerwone

Smak: wytrawne

Klasyfikacja: jakościowe

Szczepy: 100% Cabernet Sauvignon

Temp. podawania: pokojowa 16-18 stopni,

Podawać do: pieczone mięso, stek, szaszłyki baranie

Pojemność:0,7 l

Do kupienia w: http://rafa-wino.pl/

Cena: 55,99 zł

Ocena 0-6: 5,0

Jednym zdaniem: bardzo pijalne, ale nie pozbawione charakteru

Wino otrzymałem od importera  http://rafa-wino.pl/

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl