Krótko

Sylwia Zientek “Hotel Varsovie: Klątwa lutnisty” – przeczytaj, bo niebawem ukarze sie kolejny tom

Napisał Blurppp

Rodzinne tajemnice, skrywane pasje, niepohamowane żądze, pikantne skandale, a w tle Warszawa.

XXI wiek. Dana Spakowski przyjeżdża do Warszawy, by z pomocą młodego prawnika odzyskać dawną rodzinną nieruchomość przy ul. Długiej, w której przez wieki mieścił się hotel.

XIX wiek. Eleonora Żmijewska, córka właściciela mieszczącego się przy Długiej hotelu Varsovie, wiedzie wzorowe życie panienki z dobrego domu. Jednak wraz z samobójstwem ojca pogodny świat Eleonory wali się w gruzy. W obliczu grożącego hotelowi bankructwa, histerii matki i lekkomyślności brata młoda kobieta jest jedyną nadzieją rodziny na ocalenie wielowiekowego dziedzictwa.

XVII wiek. Lutnista kapeli królewskiej Laurenty Żmij marzy o otwarciu własnego zajazdu przy nowym warszawskim trakcie zwanym Długim. Jednak nękające miasto klęski sprawiają, że mężczyzna musi odłożyć plany w bliżej nieokreśloną przyszłość. Do czasu, aż los postawi na jego drodze piękną, inteligentną i charakterną Kalinę, obdarzoną niezwykłym talentem kulinarnym. Tylko czy Żmij będzie w stanie pokonać rzuconą na cały jego ród klątwę?

„Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty” to pierwszy tom wielopokoleniowej sagi rodu warszawskich hotelarzy. Barwne opisy i porywająca intryga zabierają czytelnika w niezwykłą podróż przez historię wyjątkowej rodziny.

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl