Krótko

Sylvain Reynard „Shadow” – zapowiedź

Napisał Blurppp

Wspaniała, zachwycająca, niepokojąca – taka jest nowa powieść Sylvaina Reynarda, autora światowych bestsellerów, twórcy niezapomnianej trylogii o profesorze Gabrielu Emersonie. „Shadow”, kontynuacja „Raven”, to niesamowita gotycka opowieść o pradawnych wampirach, mrocznej wendetcie i trudnej miłości. Premiera 16 listopada.

shadow-okladkaUczucie łączące Raven, niegdyś niepozorną, niewyróżniającą się urodą dziewczynę, i wampira Williama, Księcia Florencji, ponownie zmienia losy całego miasta. Inspektor Batelli nie spocznie, zanim nie udowodni Raven udziału w kradzieży bezcennych dzieł sztuki z galerii Uffizi. Dziewczyna musi jednak stawić czoło znacznie poważniejszym problemom. Książę wampirów powraca, a Raven staje przed trudnym wyborem: sprzysiąc się z siłami ciemności czy przeciwstawić im się, odtrącając bezwzględnego, głodnego krwi adoratora? Cokolwiek postanowi, nie zdoła uwolnić się od burzliwych doświadczeń, które mogą okazać się zaledwie niewinnym wstępem do krwawej, mrocznej, pulsującej namiętnością przyszłości.

Sylvain Reynard, twórca bestsellerów z listy New York Timesa, powraca z oczekiwaną kontynuacją „Raven” – zmysłowej opowieści o niebezpiecznym związku Raven i Williama. W swojej nowej serii „florenckiej” autor zabiera czytelnika w niesamowitą podróż do mrocznych zaułków włoskiego miasta. „Shadow” to romantyczna i soczysta historia w gotyckiej oprawie, w której świat ludzi przenika się z królestwem wampirów. Jest to opowieść o pożądaniu i strachu, doprawiona solidną dawką namiętności. Nietuzinkowa fabuła, zaskakujące zwroty akcji oraz świetnie skonstruowane postaci czynią z „Shadow” niezwykle wciągającą lekturę. Powieść precyzyjnie odtwarza historię i topografię Florencji – jednego z najpiękniejszych miast na ziemi.  Zapierająca dech w piersi sceneria, piękne dzieła sztuki i nawiązania do starożytnych mitologii stanowią wspaniałe tło dla losów niebezpiecznego romansu.


Sylvain Reynard – niezwykle tajemniczy autor bestsellerowej trylogii o Gabrielu Emersonie („Piekło Gabriela”, „Ekstaza Gabriela” i „Pokuta Gabriela”), która zyskała gigantyczną popularność najpierw w sieci, a później w tradycyjnym obiegu wydawniczym. Choć pilnie strzeże swojej tożsamości, to utrzymuje ścisły kontakt z czytelnikami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Inspiruje się literaturą średniowieczną i renesansową, a także twórczością J.R.R. Tolkiena i Grahama Greene’a. Jego książki gościły na listach bestsellerów m. in. „The New York Times” i „USA Today”.

Autor: Sylvain Reynard 

Tytuł: „Shadow”

Tłumaczenie: Ewa Skórska

Premiera: 16 listopada 2016

Cena: 34,90 zł 

Liczba stron: 400

Wydawnictwo: Akurat

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl