Krótko

Świąteczna oferta alkoholi w Biedronce. Są ciekawe wina

Napisał Blurppp

biedronka-na-swieta

Trochę po cichu Biedronka wprowadziła nową, świąteczną ofertę alkoholi pod hasłem „Rozgrzej się na święta”. Oferta to głownie alkohole wysokoprocentowe ale jest też kilka win. Pośród nich starzy znajomi w nowych cenach i zestawach prezentowych. Na półkach między innymi:

Juan de Juanes pakowany w zestaw biel i czerwień w cenie 26,99 zł za parkę

Z Australii Hardys Sailing w wersji białej (blend colombard i chardonay) oraz czerwonej (cabernet w cuvee z shiraz) oba w cenie 14,99 za butelkę

Z Włoch Torre Rracina Nero d’Avola IGT Terra Siciliane za 19,99 i dobrze znane z przed roku i dobrze przyjęte Lupi Reali Montepulciano d’Abruzzo , tym razem ubrane w nową etykietę bez wilka, za to w starej cenie 16,99.

Ze starych znajomych warto odnotować powrót Riojy Clos Montebuena Rioja Reserva, tym razem rocznik 2009 w cenie 29,99.

Moją uwagę przykuł tez półsłodkie gruzińskie Didebuli Alazani za 17,99 zł – tak wiem półsłodkie ale Gruzja półsłodka bywa fajna.

I na sam koniec wino które może być hitem ale może tez być kitem. Myslę o wycenionym na 24,99 zł i wg materiałów reklamowych ocenione na 90 punktów przez Roberta Parkera TW Alceno 12 meses DO Jumilla. W najbliższym czasie  to wino zagości na blogu.

To tylko część świątecznej oferty, pełna obejmuje 13 etykiet.

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl