Zarejestruj się jako konsultantka AVON i kupuj z rabatem

Recenzje

Suger Lady i Candy Gold „Dziewczyny z wypiekami. Na 4 pory roku”

Napisał Blurppp

Suger Lady i Candy Gold łasuchom przedstawiać nie trzeba. Agata Stankiewicz i Małgorzata Nagat nie dość, że prowadza niezwykle popularny program na Food Network to jeszcze rządza w tej słodszej i bardziej kremowej części polskiego Internetu. Do tego wydają też książki kucharskie i właśnie ukazała się kolejna pod wiele mówiącym tytułem „Dziewczyny z wypiekami. Na 4 pory roku”. I ja, choć do wydawnictw sygnowanych przez telewizyjnych i internetowych celebrytów mam spory dystans, tym razem właściwie nie mam zastrzeżeń. No prawie, bo jedno takie niewielkie to mam, ale po kolei.

„Dziewczyny z wypiekami. Na 4 pory roku”W tym wydawnictwie dziewczyny przedstawiają sześćdziesiąt przepisów. Podzielono je zgodnie z sezonową dostępnością produktów na cztery grupy odpowiadające porom roku.  Dominują przepisy słodkie, ale uważny czytelnik odnajdzie też coś na słono.  Wszystkim przepisom towarzyszy estetyczna, odrobinę minimalistyczna w formie fotografia. Jest też oczywiście wydzielona sekcja z listą niezbędnych składników i jasno, choć trochę żałuję, że nie w punktach przedstawiony sposób przygotowania. Słowem jest wszystko jak być powinno.

Jak sugeruje tytuł w „Dziewczyny z wypiekami. Na 4 pory roku” w większości odnajdziemy tu przepisy na wypieki, ale nie tylko. Jest też bardzo ciekawy przepis na konfiturę, są desery „pucharkowe”. Zaś co do samych wypieków to rozpiętość stylistyczna jest olbrzymia, i każdy znajdzie to coś dla siebie.  

Natomiast znacznie powyżej średniej jest selekcja przepisów. W przygniatającej większości są to receptury autorskie, słowem są to przepisy unikalne, a nie łatwe do odnalezienia na dziesiątkach jak nie setkach stron internetowych, o przepiśnikach babć, mam czy cioć nie mówiąc.    

Kolejną rzeczą, na którą chcę zwrócić waszą uwagę, to olbrzymia estetyka wszystkich propozycji. Każda z nich to prawdziwe arcydzieło, a że je się oczami to wystarczy na załączone fotografie by ślinka pociekła i by natychmiast zachciało się pitrasić. Jest szansa, że nasze dania (przy pewnej wprawie) będą wyglądały równie dobrze, bo receptury przedstawiają też sposób dekoracji.

„Dziewczyny z wypiekami. Na 4 pory roku”

Na wstępie zaznaczyłem, że przy całym moim uznaniu, mam do tej pozycji jedną uwagę. Otóż brakuje mi lekkiego wprowadzenia do każdej z propozycji. Może jakiś kontekst kulturowy albo historyczny, jakaś anegdotka czy osobiste wspomnienie. Słowem coś, co nadało by jedzeniu pewne tło. To bardzo ożywia książki kucharskie.

Pomimo tej uwagi dla mnie „Dziewczyny z wypiekami. Na 4 pory roku” publikacja nienaganna pod względem edytorskim i bardzo inspirująca pozycja. A właśnie tego oczekuję od książek kucharskich, by były ładne i by inspirowały. I to tu jest, dlatego ode mnie jak najbardziej zasłużony znaczek POLECAM.     

Autorki: Suger Lady i Candy Goldblurppp poleca

Tytuł: „Dziewczyny z wypiekami. Na 4 pory roku”

Rok wydania: 2020

Stron: 150

Okładka: twarda

Ilustracje: kolorowe wysokiej jakości

Cena okładkowa: 69,90 zł

Wydawca: Wydawnictwo Burda Książki

Książkę otrzymałem od wydawcy

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl