Krótko

Steve McClatchy „Decyduj. Zrób to sam, zanim inni podejmą decyzję za ciebie” – zapowiedź

Napisał Blurppp

 Co definiuje karierę i życie człowieka? Co określa go jako lidera? Umiejętność podejmowania właściwych wyborów. Dobrze wie o tym Steve McClatchy, autor książki „Decyduj. Zrób to sam, zanim inni podejmą decyzję za ciebie”. To on odpowiada za sukces wielu z największych amerykańskich przedsiębiorstw z listy Fortune 1000. Premiera jego najważniejszej książki już 21 września. 

decyduj_okladka

„Za dwadzieścia lat odczujesz większy zawód myśląc o tym, czego nie zrobiłeś niż o tym, co zrobiłeś”

Mark Twain

Steve McClatchy na co dzień doradza dyrektorom najbogatszych amerykańskich przedsiębiorstw. Jak? Uczy ich podejmowania właściwych decyzji, które pozwalają na zarządzanie swoim czasem. Pokazuje, że aby ruszyć z miejsca, w którym się jest w życiu prywatnym i zawodowym, trzeba zrobić coś nietypowego. To coś, czego nikt od nas nie wymaga.

Coraz więcej osób cierpi na syndrom „wypalenia zawodowego”. Nie musi tak być. Codziennie każdy z nas staje przed pytaniem: Jak mam spędzić przydzielone mi 24 godziny, aby je wykorzystać jak najlepiej? Umiejętność ustalenia właściwych priorytetów i delegowania zadań na początku może być wyzwaniem. W „Decyduj. Zrób to sam, zanim inni podejmą decyzję za ciebie” za pomocą przykładów i prostych ćwiczeń, autor krok po kroku uczy zmiany podejścia do podejmowania decyzji i właściwego wykorzystywania czasu. Skutek? Znaczne zwiększenie wydajności, nie tylko w pracy. Okazuje się, że przywódcą może zostać każdy, kto dąży do rozwoju i wprowadza ulepszenia. Bycie liderem nie jest kwestią tytułu, ale efektów swojej pracy. Każdy może nim zostać.

Fragment książki:

„W życiu są rzeczy, które musisz robić i takie, które nie są wymagane. I tak się składa, że to, co w nim najważniejsze i najprzyjemniejsze – szczęście, osiągnięcia, zmiany na lepsze i przywództwo – należy do tej drugiej kategorii. Przed nikim innym nie jesteś za te rzeczy odpowiedzialny. Musisz sam ich pragnąć, dla nich pracować i zasłużyć na to, by je uzyskać. Osiągnięcie równowagi pomiędzy „trzeba” i „nie trzeba”, między zyskiem i zapobieganiem nieprzyjemnościom to sposób na to, by każdy dzień kończyć z poczuciem satysfakcji ze swoich wysiłków.

Decyduj więc! Decyduj, na co przeznaczyć czas na podstawie rezultatów, które możesz uzyskać. Zdecyduj, że podążysz naprzód!”


Steve McClatchy – trener, konsultant, pisarz i przedsiębiorca. Wygłasza gościnne wykłady w wiodących szkołach biznesu w Ameryce, m.in. w Harvard Business School. Właściciel firmy Aleer Training and Consulting, organizującej wykłady i szkolenia. Wygłasza prezentacje, prowadzi szkolenia i udziela konsultacji dla wielu przedsiębiorstw z listy Fortune 1000 – rankingu najbogatszych amerykańskich firm.

Tytuł: „Decyduj. Zrób to sam, zanim inni podejmą decyzję za ciebie”

Autorka: Steve McClatchy

Ilość stron: 224

Data premiery: 21 września 2016

Cena: 34,90 zł

Wydawnictwo Muza SA

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl