Zarejestruj się jako konsultantka AVON i kupuj z rabatem

blogowe Wino i destylaty

Statystyki października 2013

Blurppp statystyki pażdziernika
Blurppp statystyki pażdziernika
Napisał Blurppp
Blurppp statystyki października 2013

Blurppp statystyki października 2013

Kolejny miesiąc za nami, pora wiec przedstawić statystyki października. W stosunku do września wypadło to sporo lepiej, co wydaje się być podyktowane dwoma czynnikami. Pierwszym z nich była portugalska oferta Biedronki. Właśnie wpisy poświęcone wina z dyskontów cieszą się waszym największym zainteresowaniem, to też z cała pewnością będą gościły na blogu. Drugi to Grand Prix Magazynu Wino. Napisali tam kilka słów na mój temat i zaowocowało to prawdopodobnie wzrostem ilości odwiedzin.

Statystyki pokazują jeszcze dwie ciekawe tendencje, pierwszą z nich to bardzo solidna liczba powracających czytelników. To miłe, że ktoś chce wrócić po nowe teksty. Druga to wyraźny wzrost przekierowań z wyszukiwarki Google.

Jest też jedna niepokojąca, obawiam się że nie tylko dla mnie, tendencja. Niestety, szczególnie w ostatnim tygodniu wyraźnie widać spadek przekierowań z Facebooka. Dotyczy to głównie „funpejdżą”. Nie wiem jakie nowe algorytmy zostały zastosowane przez firmę Marka Zuckerberga ale jeżeli FB informuje mnie że moje poisty docierają do 15. 20 a czasami 115 osób i że konieczna jest płatna reklama to wiedź, że coś się dzieje. Z rozmów z kilkoma administratorami innych ścian wiem że jest u nich podobnie. Widać Facebook wreszcie chcę zacząć zarabiać, ja pewnie , a właściwie na pewno nie będę z żadnych płatanych źródeł reklamy korzystał. Blog to moje hobby a nie metoda na biznes. Temu pozostanę też wierny.

Wiąże się to z jeszcze jednym tematem. Chodzi mi o współpracę z firmami, od jakiegoś czasu trafiają do mnie pewne propozycje, które odrzucam. Ponieważ jestem zwolennikiem czystych relacji w najbliższym czasie na blogu pojawi się stosowna informacja o współpracy i jej zasadach.

Tyle comiesięcznego gadania, pora na kilka liczb. Oto co mówi Google analytics

 

  • Unikalni Użytkownicy: 5712 za październik, dla porównania wrzesień to 4056

  • Odwiedziny: 7265 dla porównania wrzesień to 4766

  • Odsłony: 12439 dla porównania wrzesień to 7355

Wszystkim którzy zaszczycili moje wirtualne progi serdecznie dziękuję. Zapraszam do częstego zerkania, publikuję tak często jak to tylko możliwe, zdarza się nawet codziennie.

 

Irek „blurpp” Wis

Po niżej jak zawsze screen z GA

Blurppp statystyki pażdziernika

Blurppp statystyki pażdziernika

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl