Krótko

Spotkanie autorskie z Aleksandrą Marininą [Warszawa]

Napisał Blurppp

Już 25 września, w księgarni Book Book, będzie można spotkać się z jedną z najsłynniejszych autorek kryminałów na świecie. Na spotkanie z Aleksandrą Marininą zaprasza wydawnictwo W.A.B.

 Aleksandra Marinina to jedna z najpopularniejszych autorek kryminałów na świecie. Zanim poświęciła się wyłącznie pisaniu, zajmowała się badaniem zachowań przestępczych i pracowała w milicji.

Powieści kryminalne zaczęła pisać w wieku trzydziestu czterech lat. Popularność przyniósł jej cykl o major milicji Anastazji Kamieńskiej. Jej książki – przetłumaczone między innymi na język włoski, francuski, niemiecki, szwedzki, chiński, japoński i koreański – osiągnęły łączny nakład trzydziestu milionów egzemplarzy, a cykl o Kamieńskiej doczekał się ekranizacji. W swoim kraju pisarka, nazywana „rosyjską Agatą Christie”, dorównuje popularnością gwiazdom estrady, kina i telewizji.

Wydawnictwo W.A.B. opublikowało kilkanaście kryminałów autorstwa pisarki,
m.in. „Ukradziony sen”, „Męskie gry”, „Śmierć i trochę miłości”, „Gra na cudzym boisku”, „Złowroga pętla”, „Kolacja z zabójcą”, „Zabójca mimo woli”, „Czarna lista”, „Cudza maska” oraz „Stylista”.

Spotkanie autorskie z Aleksandrą Marininą

25 września, godz. 18:00

Księgarnia Book Book

Hoża 29/31

00-521 Warszawa

Spotkanie poprowadzi dziennikarka Miłka Skalska.

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl