Krótko

Śniadanie w kinie [Kraków]

Napisał Blurppp

10801605_1007608355921045_6017456394696487289_n

Książki kucharskie powinny podlegać cenzurze.”
Stanisław Jerzy Lec

Czy zadali sobie Państwo kiedyś pytanie: co jedzą księgarze? Czym się żywią na zakurzonych zapleczach wielkich księgarń? Czytają i czytają i żeby tylko na długo od książek nie odchodzić jedzą cokolwiek – powiecie Państwo. Otóż nie! Oni, w tych książkach, które tak kochają, odnajdują radość życia i pasję. Do jedzenia między innymi. Dlatego, gdy nie czytają, rozkoszują się czasem spędzanym w kuchni. Przygotowują pyszne potrawy, lekkie i o pozytywnym wpływie na wzrok i jasność myślenia, by móc czytać więcej. Zapraszamy do skosztowania tych prostych, a jednocześnie wykwintnych potraw podczas Śniadania w kinie. Księgarze z Księgarni Pod Globusem przygotują przepyszny twarożek do kanapek wg tajnego przepisu Adama Strzebońskiego oraz sałatkę z kuskusem. Świeże pieczywo prosto z pieca dostarczy Piekarnia Binkowskich z Długiej 7 w Krakowie. Będą bułeczki maślane i cynamonowe, bagietki i świeży chleb…
Po śniadaniu zapraszamy na film o… poecie i miłości – SZALONA MIŁOŚĆ w reżyserii Jessiki Hausner.

SZALONA MIŁOŚĆ. reż. Jessica Hausner, Austria 2014, 96’

Berlin, epoka romantyzmu. Młody poeta imieniem Heinrich marzy o pokonaniu nieuchronności śmierci poprzez miłość. Znudzony przyziemnością życia poszukuje towarzyszki, która popełniłaby z nim samobójstwo. Kiedy nie udaje mu się namówić kuzynki Marie – sceptycznie nastawionej wobec oryginalnej propozycji poety, Heinrich poznaje Henriettę, żonę znajomego przedsiębiorcy. Heinrich proponuje jej zawarcie paktu. Urzekająca, młoda kobieta początkowo odmawia, lecz zmienia zdanie kiedy odkrywa, że cierpi na nieuleczalną śmiertelną chorobę. “Szalona miłość” to “komedia romantyczna” swobodnie inspirowana samobójstwem poety Heinricha von Kleista w 1811 roku.

Bilety: 20 zł, konieczna rezerwacja: e-mail: kasa@kinokika.pl lub tel: 12/296 41 52
Szczegóły na kinokika.pl i facebook.com/kinokika

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl