blogowe Wino i destylaty

Share Week 2014

Share week 2014
Napisał Blurppp
Share week 2014

Share week 2014

Andrzej Tucholski, ten co to go Kominek na liście TOP 20 najbardziej wpływowych blogerów umieścił co jakiś czas organizuje akcję pod tytułem Share Week 2014. (Link do poświęconego akcji artykułu http://jestkultura.pl/2014/share-week-2014/) W skrócie polega to na tym, że każdy z czytelników-blogerów ma prawo zarekomendować trzy blogi które sam czyta i które uważa za wartościowe.

Postanowiłem się pod tą akcję podpiąć i pokazać szerszej publiczności, że takie stworzenia jak bloger winny w Polsce istnieją, i choć żyją cicho w swojej niszy to czasami, to choć by z ciekawości warto na nich popatrzeć.

Nie będę kłamał, 70% tekstów które czytam w necie to blogi winne czyli na mojej liście polecanych blogerów znajdą się tylko blogi winne, zaś na liście vlogów jeden będzie winny.

Nim przejdę do wymienienia moich blogów was drodzy czytelnicy też namawiam do udziału w projekcie. A co, niech się o nas dowiedzą.

Właściwie powinienem wybrać tylko trzy blogi, wybór był jednak zbyt trudny trudny. I choć pomimo tego że życie to właśnie sztuka wyborów poszerzyłem listę blogów do pięciu . Moja lista wygląda następująco. W kolejności alfabetycznej:

Blogi:

bonkowskiBonkowski – prowadzony po angielsku (po polsku realizuje się na Winicjatywie) i dobrze, bo przynajmniej nie widać jaki jest gigantyczny przeskok poziomów i wiedzy merytorycznej pomiędzy nim a innymi blogerami. Kompetencja i wiedza w formie czystej. Światowy poziom.

ccbCzerwone czy białe? – Za to, że autor w 4 zdaniach potrafi zawrzeć to na co ja potrzebuje strony, za kompetencję i za działania poza blogowe. Za inicjatywę Winne Wtorki i za Zakorkowanych. No i za kompetencje.

eno-enoEnoEno – stosunkowo nowy projekt a zarazem jeden z najciekawszych w blogosferze winnej. Fajna forma, duża klasa słowa i znakomite nawiązania pomiędzy winem a kultura. Czytam z przyjemnością. Szkoda, że tak rzadko publikuje.

pisane-winePisane Winem – Za piękno języka, za skromność autora i za dominacje treści nad formą. Za wyważone osądy podparte głęboką wiedzą. I za to, że to się dobrze czyta.

winniczek

 Winniczek – Bo w jego wydaniu 1+1=3, za to że pokazuje jak parować wino i jedzenie, za klasę i często nie oczywiste zestawienia, za ładne zdjęcia jedzenia dalekie od efekciarstwa.

 

Vlogi

4-senses

4senses TV – Panowie od wina, jedzenia, kawy i innych takich. Bardzo sensualnie i z dużym dystansem. Uczą Polaków, że stół ma przynosić rozkosz a w kuchni ma być nie tylko smacznie ale i zabawnie.

abstra

Abstachuje TV – bo to moje poczucie humoru. To jeden z nielicznych amatorskich projektów robionych na tak profesjonalnym poziomie. I za niezwykły dar obserwacji otoczenia.

kinomaniak

Kinomaniak – wygnany z telewizji Artur Kinomaniak Pietras opowiada o filmach. Opowiada tak jak lubię, bez spiny, z werwą i zwraca przy tym uwagę na to co ja bym zwrócił. Wierzę mu, jak mówi, że film dobry to znaczy, że mnie się spodoba, jak powie, że kit to zawsze ma racje.

Wybór był ciężki ale jest mój, co oznacza że jest subiektywny. I tak ma być.

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl