Krótko

„Moje serce należy do ciebie” Alessio Puleo – zapowiedź

Napisał Blurppp

„Moje serce należy do ciebie” Alessio Puleo to niezwykle sentymentalna historia tocząca się we współczesnych realiach. Oto wzruszająca opowieść o młodzieńczej miłości, która pokazuje, co znaczy ofiarować komuś serce… Premiera książki 11 maja. „Niespodziewana wiadomość. Piorunująca. Jedna z tych, których za nic w świecie nie chcesz usłyszeć; tych, przed którymi nie ma ucieczki. I zadajesz sobie pytanie, co byś zrobił, gdyby spotkało to ciebie” – z przedmowy Federica Moccii.

Moje-serce-nalezy-do-ciebie_okladka_SW klasie 18-letniego Alexa pojawia się nowa uczennica, Ylenia, dziewczyna jak na swój wiek niezwykle poważna i dojrzała. Chłopak, wielkoduszny zgrywus o ciętym języku, postanawia zwrócić na siebie jej uwagę. Choć początkowo Ylenia zdaje się  skrywać tajemnicę i trzyma go na dystans, to w końcu poddaje się uczuciu. Alex jest pewien, że nic już ich nie rozłączy, gdy nagle dowiaduje się, że dziewczyna cierpi na ciężką i nieuleczalną chorobę serca. Jej jedyną szansą jest przeszczep, ale szanse na znalezienie dawcy są minimalne…

Opowieść o czystej miłości i odwadze: wielkiej, spontanicznej i nieszukającej poklasku; opowieść, która przypomina nam, że każde zdarzenie, nawet smutne i nieuniknione, przynosi odpowiedzi i daje powody, by zacząć od nowa. To my musimy zmienić ból w okazję do przemyśleń i chęć, by znowu marzyć” [z przedmowy Federica Moccii]

„Moje serce należy do ciebie” to historia o miłości i cierpieniu, która została opowiedziana przez autora z nadzwyczajną pasją, szczerością i zaangażowaniem. Alessio Puleo, ukazując oczom czytelnika miłosne rozterki bohaterów, zaznajamia go także z ważkim tematem, jakim jest decyzja o zostaniu dawcą organów. Powieść jest więc szczególnego rodzaju romansową opowieścią z przesłaniem. Autor podchodzi jednak do tego poważnego zagadnienia w sposób lekki i nowatorski, ukazując losy nastolatków, z którymi każdy mógłby się utożsamić.

Wartka akcja opowieści toczy się wokół pierwszych zauroczeń, imprez, seksu, zdrad oraz problemów w szkole. Napisana przyjemnym i wciągającym językiem historia o sentymentalnej miłości ma charakter uniwersalny – zachęca odbiorców do refleksji nad kruchością i ulotnością istnienia, które może się skończyć w jednej krótkiej chwili.

Przedmowę do książki napisał Federico Moccia, kultowy włoski pisarz, znany w Polsce jako twórca książek dla młodzieży, takich jak: „Trzy metry nad niebem”, „Chwila szczęścia”, a ostatnio – „Tylko ty”.

„– Słucham, panie doktorze. – Powoli wrócił do biurka i usiadł.

– Niestety, nie ucieszy pana to, co mam do powiedzenia. Dokładnie przeanalizowałem wyniki ostatnich badań i…

– Bardzo mi przykro – ciągnął lekarz. Nic już nie da się zrobić. Będę szczery: nie zostało jej już wiele czasu. Ile… Ile czasu?

– Pięć… co najwyżej sześć miesięcy. Nie więcej. Choroba postępuje błyskawicznie. Chociaż z pozoru nie ma żadnych objawów, wyniki mówią same za siebie. Jest coraz gorzej, serce jest w bardzo złym stanie. Zapewniam, że zrobiliśmy wszystko, co się dało; już wyczerpaliśmy dostępne możliwości. Chyba że…”

[fragment książki]

„Opowieść o czystej miłości i odwadze: wielkiej, spontanicznej i nieszukającej poklasku; opowieść, która przypomina nam, że każde zdarzenie, nawet smutne i nieuniknione, przynosi odpowiedzi i daje powody, by zacząć od nowa. To my musimy zmienić ból w okazję do przemyśleń i chęć, by znowu marzyć” [z przedmowy Federica Moccii]

Alessio Puleo – ur. w 1981 roku  włoski pisarz. Od 2001 roku służył w policji, co było dla niego jednym z najważniejszych doświadczeń życiowych. Potem poświęcił się aktorskiej pasji i zyskał sławę dzięki występom w inscenizacjach dramatów Szekspira. Jego pierwsza powieść, oparta na przeżyciach w służbach mundurowych, „La mamma dei carabinieri” (2007), zebrała liczne pochwały krytyków i czytelników.

Autor: Alessio Puleo

Tłumaczenie: Ewa Ziembińska

Tytuł: „Moje serce należy do ciebie”

Premiera: 11 maja 2016

Cena: 34,90 zł

Liczba stron:  384

Wydawnictwo: MUZA SA

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl