Krótko

,,Sedinum” – Leszek Herman odsłania tajemnice Szczecina.

Napisał Blurppp

Misternie i inteligentnie skonstruowana fabuła, nietuzinkowi bohaterowie oraz zagadkowa misja z barwną historią miasta w tle – Leszek Herman jak żaden inny autor potrafi przyciągnąć uwagę wszystkich miłośników kryminałów i sensacji. Na kartach napisanego z wielkim rozmachem ,,Sedinum” w błyskotliwy sposób łączy realia współczesnego Szczecina z fascynującymi wydarzeniami sprzed wieków.

Sedinum1W spokojny piątkowy wieczór w samym centrum Szczecina nagle dochodzi do tragedii –  zapada się parking niedawno wzniesionego biurowca. Katastrofa budowlana odsłania nieznane podziemia, a w nich, stojący tu od końca wojny, wrak niemieckiej wojskowej ciężarówki, w której znajduje się trup kierowcy i skrzynia. Tajemniczy ładunek sprawia, że kilka przypadkowych osób zostaje wplątanych w wir nieprawdopodobnej historii – architekt, który musiał się tutaj znaleźć z racji pełnionej funkcji, dziennikarka, zostająca po godzinach w redakcji oraz potomek starej pomorskiej rodziny, który na wieść o katastrofie przybywa do miasta swoich przodków.

Wszyscy troje, niczym bohaterowie ,,Poszukiwaczy zaginionej Arki”, podejmują się początkowo niewinnej misji odkrycia tożsamości nieboszczyka. Poszukują odpowiedzi, a to zmusza ich do zgłębienia skomplikowanej historii miasta i do rekonstrukcji wydarzeń z zamierzchłych czasów. Sprawy zaczynają się jednak komplikować i przybierają nieoczekiwany obrót. W podmiejskich lochach pojawia się kolejny nieboszczyk, a także tajemniczy prześladowcy i nazistowska tajemnica.

Leszek Herman wkracza na scenę literacką z imponującym dziełem. Brawurowo łączy kryminał miejski z thrillerem i powieścią obyczajową. Ujawnia swój znakomity warsztat pisarski, bogatą wyobraźnię i nietuzinkową osobowość artystyczną. ,,Sedinum” to świetny debiut oraz prawdziwa perełka wśród innych pozycji tego gatunku.

,,Czy katastrofa szczecińskiego biurowca odsłoniła zapomnianą tajemnicę z czasów II wojny światowej?… O tajemniczym tunelu pod hotelem donosiła prasa, nikt jednak nigdy nie zbadał tego miejsca ani nie podjął prób, żeby przedostać się do środka… W lochach stojącego obok starego hotelu, za zamurowaną ścianą, biegnie tajemniczy korytarz, o którym od zawsze krążyły legendy… zawalona ściana starego tunelu odsłoniła wejście od środka… ciężarówka Wehrmachtu z trupem kierowcy… skąd się wzięła?… kim był kierowca?… Werwolf?…”

(fragment książki)

Leszek Herman – szczecinianin, z wykształcenia architekt. Od 1997 projektant i współwłaściciel szczecińskiej Pracowni Projektowej Konserwacji Zabytków. W latach 1993–1995 był autorem cyklu artykułów dla „Gazety Wyborczej” o niezwykłych budynkach i miejscach w Szczecinie i na Pomorzu, ilustrowanych własnymi odręcznymi rysunkami. Od 2005, wraz z bratem Marcinem, prowadzi autorską pracownię projektową. Prywatnie miłośnik tajemnic historycznych i architektonicznych, historii sztuki, dobrej książki, roweru, jazdy konnej i spotkań przy piwie z przyjaciółmi.

Autor: Leszek Herman
Tytuł: ,,Sedinum”
Data premiery: 4 listopada 2015 r.
Liczba stron: 800
Cena: 49.90 zł


Źródło: materiały wydawcy

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl