Zarejestruj się jako konsultantka AVON i kupuj z rabatem

Krótko

Scott Stuart „Mój cień jest różowy”

Inspirująca opowieść o małym chłopcu, który odkrył, że ma różowy cień…  i poszedł do szkoły w spódniczce oraz o ojcu, który pokazał, co to znaczy naprawdę wspierać swoje dziecko w jego wyborach. „Mój cień jest różowy” Scotta Stuarta w przekładzie Michała Rusinka ukaże się już 24 lutego nakładem wydawnictwa Znak Emotikon.

 „Mój cień jest różowy” to podnosząca na duchu opowieść o odwadze bycia innym i byciu wiernym sobie.  Historia chłopca z różowym cieniem ma mocny przekaz: pozwólmy dzieciom być tym, kim chcą, bo “być innym — jest bosko”!

Książka powstała pod wpływem osobistych doświadczeń autora z 3-letnim wówczas synem, który przeżywał fascynację postacią Elsy z „Krainy lodu”, a jego zamiłowanie do noszenia stroju księżniczki, nie wpisywało się w powszechnie przyjęte schematy społeczne. Reakcje ze strony rówieśników i dorosłych, z którymi spotkał się mały chłopiec w swoim codziennym, przedszkolnym życiu, sprawiły, że Scott w ramach wsparcia dla syna i rodziców stawiających czoła podobnym wyzwaniom, stworzył bogato ilustrowany wiersz, który w metaforyczny sposób oswaja temat tolerancji i akceptacji odmienności, zachęcając do odwagi w wyrażaniu siebie. Jak deklaruje sam autor, jego celem jest wzmocnienie dzieci w  tym, by miały odwagę być sobą, różnić się od innych oraz wspieranie rodziców w procesie umacniania swoich dzieci w takich postawach.

Scott Stuart mieszka w Melbourne, w Australii z żoną i synkiem i zajmuje się pisaniem książek, które dają dzieciom siłę. Od ponad dziesięciu lat związany jest z branżą rozrywkową również w zakresie projektowania, ilustracji i animacji. Pracował przy projektach, m.in. dla Disneya, Warner Bros & Dreamworks. Odkąd sięga pamięcią, zawsze uwielbiał opowiadać bajki. Scott Stuart jest naturalnym ambasadorem wychowania w otwartości, bez stereotypów płciowych, wspierania dzieci w ich indywidualnych wyborach. Jego książki dodają odwagi w byciu sobą… W Australii Scott Stuart został okrzyknięty mianem Ojca Roku. Nagrany przez niego film na Tik Toku z udziałem syna miał ponad 17 milionów odtworzeń. Scott utworzył też zbiórkę na kickstarterze, by na podstawie książki zrobić swój własny film animowany. Zbiórka zakończyła się sukcesem!

Książkę na język polski przełożył Michał Rusinek.

W przygotowaniu kolejna książka Scotta Stuarta, „Jak być prawdziwym mężczyzną?”

LINKI do profilu autora w mediach społecznościowych

https://www.instagram.com/scottcreates/

https://www.facebook.com/scottcreatess

TYTUŁ: „Mój cień jest różowy”

AUTOR: Scott Stuart

TŁUMACZENIE: Michał Rusinek

Premiera: 24 lutego 2021

Wydawnictwo Znak Emotikon

Książka dla dzieci 3-5

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa