Krótko

Sarah Knight „Ogarnij się!” – zapowiedź

Sarah Knight, autorka kultowej „Magii olewania”, w niepowtarzalnym stylu rozprawia się z życiowymi obawami i zbędnymi obowiązkami, które unieszczęśliwiają. Tylko ona potrafi z taką szczerością, dowcipem i znawstwem powiedzieć: „Ogarnij się!”. Premiera książki już 18 kwietnia.

Anty-poradnik od światowej sławy anty-guru

Sarah Knight przez lata żyła życiem, które większość ludzi zna aż za dobrze. Dzień spędzała w pracy, która ją unieszczęśliwiała, pnąc się po drabinie kariery, która zupełnie jej nie interesowała. Zaliczyła epizod depresji, gdy nawet wstanie z łóżka jawiło się jako wyzwanie na miarę wyprawy polarnej. Udało jej się jednak wyrwać ze spirali apatii, a swoje doświadczenie przekuła w unikatową strategię samopomocy.

„Ogarnij się!” to przewrotny, bezkompromisowy i przezabawny anty-poradnik, który przyda się każdemu, kto potrzebuje więcej kontroli nad swoim życiem. Sarah Knight w przystępny i przyjazny sposób przedstawia, jak wprowadzać wielkie życiowe zmiany i jednocześnie nie zaniedbać tych malutkich, decydujących o naszej codzienności. Bez względu na to, czy chodzi o drobne niepowodzenia w pracy, czy też o poważne problemy zdrowotne, bardzo wiele zależy od odpowiedniej postawy człowieka. Autorka pokazuje, jak wziąć sprawy w swoje ręce, kontrolując priorytety i przyjęte strategie działania. Jednak, jak sama zauważa, nie należy traktować jej książki jako zestawu kategorycznych reguł, których trzeba się ślepo trzymać. „Ogarnij się!” ma pomóc, a nie wyręczać w dokonywaniu wyborów. Nikt przecież za nas się nie ogarnie.

Opinie o twórczości Sarah Knight:

[…] jeśli kiedykolwiek próbowałaś zrezygnować z czegoś, co uważałaś za swój obowiązek, doskonale wiesz, jakie to trudne. I tu potrzebne jest wsparcie i fantastyczne poczucie humoru Knight. 

Shape

Pomyśl – o ile twoje życie byłoby piękniejsze, gdybyś przestała się tak wszystkim przejmować? Jeśli ta wizja się podoba, zrób następny krok: posprzątaj… swój umysł. Taki mały remanent nauczy cię oddzielać sprawy ważne od tych mniej istotnych i sprawi, że będziesz szczęśliwsza! 

VITA

 

Sarah Knight dokłada swoje: jej zdaniem ludzi, którzy się nie przejmują, można przydzielić do jednej z trzech kategorii: dzieci, zołzy i dupki, oświeceni. Pierwsza z oczywistych względów jest dla nas nieosiągalna, druga raczej nam się nie podoba. Zatem pozostaje się oświecić.

Sens

Sarah Knight – amerykańska pisarka przez lata związana z Nowym Jorkiem. W  2000 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na Harvardzie. Kolejne piętnaście lat spędziła, pracując jako redaktor dla największych nowojorskich domów wydawniczych. Po zakończeniu kariery korporacyjnej w 2015 roku postanowiła napisać „Magię olewania”, która od razu uplasowała się na szczycie amerykańskich list sprzedaży. Nie mniejszy sukces odniosła w Polsce, gdzie książka stała się jednym z największych sukcesów wydawniczych 2017 roku. Obecnie Sarah pracuje jako wolny strzelec, redagując  teksty dla autorów oraz wydawnictw. Mieszka z mężem w domu na Dominikanie. Ogarnęła się.

Autor: Sarah Knight

Tytuł: „Ogarnij się!”

Tłumaczenie: Anna Czajkowska

Premiera: 18 kwietnia 2018

Cena: 34,90 zł

Wydawnictwo: MUZA SA

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa