Krótko

Sabaa Tahir „An Ember in the Ashes. Pochodnia w mroku” – zapowiedź

Napisał Blurppp

W przepełnionym przemocą i niesprawiedliwością Imperium dwoje uciekinierów może zaważyć o przyszłości całego państwa. „An Ember in the Ashes. Pochodnia w mroku”, kontynuacja międzynarodowego bestselleru Saby Tahir, docenionego przez The New York Times i Washington Post, trafi do polskich księgarń już 28 czerwca.

„Mocna dawka adrenaliny aż do ostatniej strony” – Buzzfeed

Po dramatycznych wydarzeniach podczas Czwartej Próby Elias wraz z Laią uciekają z Serry i, ścigani przez wojańskich żołnierzy, ruszają w podróż po bezdrożach Imperium. Laia musi uwolnić z więzienia swojego brata, Darina – jedynego człowieka zdolnego zwrócić wolność Scholarom. Elias jest gotów pomóc jej nawet za cenę własnej wolności i życia. Sprzeniewierzenie się Wojaninom to niemal pewny wyrok śmierci, tym bardziej, że przeciwko bohaterom występują także siły nadprzyrodzone. Dwojgu młodym ludziom przyjdzie zmierzyć się z licznymi nieprzyjaciółmi: żądnym krwi imperatorem Markusem, bezwzględną komendantką Czarnego Klifu, sadystycznym naczelnikiem więzienia, ale przede wszystkim z Heleną – wojowniczką wierną imperatorowi, a jednocześnie zakochaną w Eliasie.

„An Ember in the Ashes. Pochodnia w mroku” to druga część sagi, której fenomen przykuł uwagę tysięcy czytelników na całym świecie. Krytycy, porównując historię Eliasa i Lai do kultowej serii „Igrzysk śmierci”, podkreślają zarazem unikalną wartość książek Saby Tahir. Autorce udało się bowiem z niespotykaną empatią, odwagą, a równocześnie brutalną dosłownością pokazać świat pełen nierówności i niesprawiedliwości, w którym człowiek musi walczyć o przeżycie. Historią osadzoną w precyzyjnie wykreowanym świecie,  wzorowanym na czasach antycznych, zainteresowały się światowe media, w tym największe gazety i studia filmowe. Prawa do ekranizacji sagi zakupiło studio Paramount Pictures.

„Powieść wciąga czytelników do świata niszczonego przez przemoc i ucisk, a robi to za pomocą przejrzystej prozy, która oferuje chwile prawdziwego zachwytu. Ta złożoność czyni „An Ember in the Ashes” wartościową powieścią – tak odważną, jak pojawiające się w niej postaci”.

The New York Times

⋆⋆⋆⋆⋆  „O mój Boże. Kocham to”.

Emily May z goodreads.com

⋆⋆⋆⋆⋆  „To było po prostu niesamowite”.

Cait z goodreads.com

⋆⋆⋆⋆⋆  „Wspaniała”.

Renee Ahdieh z goodreads.com


Sabaa Tahir – wychowała się na pustyni w okolicach Kalifornii, gdzie jej rodzina prowadziła motel. Tam spędzała czas, pochłaniając powieści fantasy, czytając swojemu bratu komiksy i rzępoląc na gitarze. Zaczęła pisać „An Ember in the Ashes” podczas pracy na nocną zmianę w redakcji gazety. Lubi jazgotliwy indie rock, jaskrawe skarpetki i inne rzeczy godne prawdziwego nerda. Obecnie mieszka w San Francisco.

Autor: Sabaa Tahir                                                                                                                                                     

Tytuł: „An Ember in the Ashes. Pochodnia w mroku”

Przełożył: Jerzy Malinowski

Wydawnictwo: Akurat

Premiera: 28 czerwca 2017

Cena: 39,90 zł 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl