Krótko

Rajiv Parti „Świadectwo” – zapowiedź

Napisał Blurppp

 

Czy niebo naprawdę istnieje? Jeśli tak, to czy piekło też jest faktem? Jak może wyglądać? Naukowiec, który przeżył śmierć kliniczną stara się jak najpełniej odpowiedzieć na te pytania. Jako pierwszy od wieków opisuje wędrówkę po piekle i spotkanie z aniołami. Premiera książki autorstwa amerykańskiego lekarza  anestezjologa – „Świadectwo” – już 24 sierpnia.

Swiadectwo-okladkaDoktor Rajiv Parti uczestniczył w niezliczonej liczbie operacji. Wielokrotnie był świadkiem powrotu pacjentów do życia po tak zwanej śmierci klinicznej. Pewnego dnia jeden z nich po przebudzeniu opisywał, że – mimo pozostawiania w narkozie – widział przebieg całej operacji. Jego szczegółowa relacja zgadzała się z tym, co rzeczywiście wydarzyło się, kiedy nie mógł słyszeć i widzieć tego. Mimo to, kierowany naukowymi przesłankami, przyszły autor „Świadectwa” skierował pacjenta do psychiatry. Niedługo później u pięćdziesięcioletniego doktora został wykryty złośliwy nowotwór. Podczas operacji zapadł w śmierć kliniczną. Kiedy cudem wrócił do życia, jego dotychczasowa wizja świata zmieniła się nie do poznania.

Jedno z najbardziej zdumiewających doświadczeń z pogranicza życia i śmierci, o jakich słyszałem. Robi niesamowite wrażenie Raymond Moody, autor książki „Życie po życiu” 

Pozostając nieświadomym słyszał o czym rozmawiają lekarze i pielęgniarki, widział swoich najbliższych. Nagle doznał przejmującej wizji piekła. Był świadkiem piekielnych mąk i cierpienia potępionych, spotkał na swej drodze bliskich mu zmarłych, widział siebie w różnych wcieleniach – od średniowiecznego księcia po dziewiętnastowiecznego opiumistę. Zobaczył aniołów i postać, w której rozpoznał Jezusa. Mimo, że sam nie był chrześcijaninem. Całe to doświadczenie spotkało naukowca do tej pory zaprzeczającego istnieniu innej niż materialna rzeczywistości. To, co najtrudniejsze, zaczęło się jednak dopiero po przebudzeniu.

„Świadectwo” to książka, która opisuje jedno z najbardziej niezwykłych przeżyć prowadzących do głębokiej przemiany duchowej. Autor nie zataja w niej swoich grzechów i wad. Wręcz przeciwnie – w swojej szczerej opowieści przedstawia prawdziwy obraz siebie samego. Na przekór współczesnym tendencjom pokazuje wartość życia duchowego i zaprzecza tezie o istnieniu jednego wymiaru rzeczywistości. Stawia również ważne pytanie o to, skąd w jego wizjach święci przynależący do innej religii. Osobiste doświadczenie splata z religijną refleksją, przedstawiając jedno z najciekawszych świadectw NDE (ang. near-death experience).

Rajiv Parti – doktor anestezjologii, zajmujący się także leczeniem depresji, uzależnień i chorób przewlekłych. Od kilku lat prowadzi seminaria na temat zdrowia duchowego, chętnie dzieląc się swoimi doświadczeniami z szeroką publicznością. Autor teorii o uzdrawianiu, jak sam to określa, opartym na świadomości.

Tytuł: Świadectwo

Autor: Rajiv Parti

Premiera: 24 sierpnia

Wydawnictwo: Samsara


Na podstawie materiałów wydawcy

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl