Krótko

Edward H. Gryf „Przyjdź królestwo Twoje” – zapowiedź

Napisał Blurppp

Od kilku dni na półkach księgarskich można znaleźć „Przyjdź królestwo Twoje” autorstwa Edwarda H. Gryfa – dwutomową opowieść z czasów wczesnego chrześcijaństwa. W jej fabularnej wersji autor stawia bardzo kontrowersyjną hipotezę o wątpliwej boskości Jezusa.

Tom pierwszy

przyjdz_krolestwo_1_oklCZY JEZUS ZMARTWYCHWSTAŁ? A MOŻE JEGO ŚMIERĆ UPOZOROWANO W IMIĘ INTERESÓW IMPERIUM RZYMSKIEGO?

Rzym. Początek IV w. n.e. Schyłek rządów absolutnych Dioklecjana. Po władzę sięga sześciu pretendentów, wśród nich młody Konstantyn. W bratobójczej walce wszystkie środki są dozwolone.

Rosnące szeregi chrześcijan są prowadzone przez osobowości o sprzecznych poglądach, każda przekonana o swej nieomylności. Nowa religia, obiecująca rychłe nadejście Królestwa Bożego, zagraża Imperium i podważa obowiązujące wartości. Wyznawcy Chrystusa są okrutnie prześladowani.

Konstantyn jest świadom tego, że posiadany przez niego Testament Piłata zagraża podstawom chrześcijaństwa.

 

Rodzaj literatury: Powieść historyczna

Wydawca: Novae Res, 2015

Format: 130x210mm, oprawa miękka

Wydanie: Pierwsze

 

Tom drugi

przyjdz_krolestwo2_oklCHRZEŚCIJAŃSTWO – TRIUMF BOGA NAD POGANAMI CZY NAJWIĘKSZE OSZUSTWO W HISTORII LUDZKOŚCI?

IV w. n.e. Peryferia Imperium Rzymskiego. Konstantyn obserwuje sukcesy Maksencjusza, samozwańczego władcy Rzymu. Trzyma się z dala od rozgrywek pomiędzy cesarzami, jednak długa ręka Maksencjusza sięga po niego.

Po śmierci ojca Konstantyn zostaje cesarzem Zachodu. W imię przyszłej nieograniczonej władzy rezygnuje z wielu osobistych pragnień. Sprytem i bezwzględnością osiąga kolejne zwycięstwa. Bez skrupułów dąży do skupienia w swoich rękach całkowitej władzy – duchowej i świeckiej.

 

Rodzaj literatury: Powieść historyczna

Wydawca: Novae Res, 2015

Format: 130x210mm, oprawa miękka

Wydanie: Pierwsze


Na podstawie materiałów wydawcy

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl