Zarejestruj się jako konsultantka AVON i kupuj z rabatem

Krótko Wino i destylaty

ProWein – liczby i podsumowanie

Napisał Blurppp

Targi ProWein również w tym roku jednoznacznie udowodniły, że są najbardziej znaczącąświatową platformą biznesową w międzynarodowej branży win i alkoholi. Rekordowa ilość wystawców, bo ponad 6.500 z ponad 60 krajów, zaprezentowała się w dniach 19 – 21 marca na targach ProWein w Düsseldorfie. Połowa wystawców pochodziła z Włoch (1.600) i Francji (1.500), na kolejnych miejscach uplasowały się Niemcy (1.000), następnie wystawcy zza oceanu (600), Austrii, Hiszpanii i Portugalii. W centrum uwagi znalazły się nowe wina ze wszystkich znaczących regionów upraw wina na świecie, uzupełnione o 300 wyrobów alkoholowych. Najbardziej prominentnym wystawcą był Sting ze swoją winnicą Il Palagio w Toskanii. Gwiazda muzyki przybyła na targi ProWein ze swoją żoną Trudie Styler, aby zaprezentować wina z własnej winnicy.

Rekordy ilościowe na targach pobito również w zakresie ilości odwiedzających. Na targi przybyło łącznie 58.500 odwiedzających z 130 państw (w 2016 roku było 55.700 odwiedzających z 126 krajów). Co drugi odwiedzający przybył do Düsseldorfu zza granicy. Cieszył również duży udział kadry kierowniczej w targach: przynajmniej 2/3 wszystkich odwiedzających to czołowi decydenci reprezentowanych przez siebie przedsiębiorstw, którzy przyjechali na targi z oczywistymi zamiarami inwestycyjnymi. Prawie 60% wszystkich odwiedzających jeszcze w trakcie targów zawarła konkretne transakcje lub zaplanowała ich zawarcie tuż po ich zakończeniu. Co drugi odwiedzający znalazł nowych dostawców. “Targi ProWein to niewiarygodnie intensywne targi. Przez trzy dni w halach wystawienniczych obserwujemy konkretne i efektywne działania biznesowe. Wśród odwiedzających było wielu kluczowych graczy z branży – ważnych importerów i reprezentantów dużych, międzynarodowych sieci handlowych. W tym roku branża ponownie pokazała, jak jest wydajna i silna. Zanotowano ponadprzeciętną ilość zamówień, rozmawiano o nowych pomysłach na biznes“ – podsumował pomyślny przebieg targów Hans Werner Reinhard, dyrektor targów w Düsseldorfie. Szeroka oferta produktów prezentowana przez wystawców uzupełniona została w tym roku o ważne elementy: Champagne Lounge, Organic World poświęcone tematowi win ekologicznych, strefa degustacji Mundus Vini czy fizzz Lounge. Innowacyjne i
ekstrawaganckie idee zaprezentowano w pokazie “SAME but different”. Równolegle realizowany program ramowy składał się z około 500 degustacji i imprez towarzyszących, odbywających się bezpośrednio przy stoiskach wystawców lub w ramach forum ProWein. Oferty skierowane były zarówno do handlu, jak i gastronomii i dostarczały ważnych impulsów oraz informacji. Znana brytyjska krytyk win Jancis Robinson zaprezentowała między innymi swoich ProWein faworytów.
Premiera dla raportu biznesowego

ProWein Business Report

Szczególną uwagę przywiązano w tym roku do nowego raportu biznesowego ProWein, który powstał we współpracy z renomowaną szkołą wyższą Geisenheim. W ankiecie na temat międzynarodowych rynków win, kierunków wprowadzania na rynek oraz rozwoju kanałów zbytu win wzięło udział prawie 1.500 ekspertów z branży win z 46 krajów. Raport to aktualny obraz nastrojów w branży, który w przyszłości może być wykorzystany jako coroczny barometr trendów. Wśród ankietowanych znaleźli się zarówno producenci win (właściciele winnic, piwnic winiarni, spółdzielnie), jak i firmy wprowadzające wina na rynek (handlowcy, hurtownicy, importerzy/eksporterzy, hotele i przedstawiciele branży gastronomicznej). Połączenie obydwu punktów widzenia tworzy niepowtarzalny barometr opinii dla całej branży.

ProWein World

Po brawurowym zakończeniu targów ProWein w Düsseldorfie kierujemy wzrok na Azję. W dniach 8 – 11 maja – po swoim udanym debiucie w kwietniu 2016 w Singapurze – po raz pierwszy w Hong Kongu odbędą się targi ProWine Asia. Targi ProWine Asia w zmieniającej się pomiędzy Hong Kongiem i Singapurem lokalizacji to obok ProWine China w Szanghaju drugie na świecie targi zagraniczne ProWein. “Sensacyjny wynik targów ProWein 2017 w Düsseldorfie daje nam motywację na nasze targi satelitarne w Chinach i Azji. Podkreśla to po raz kolejny to, co nam przyświeca, a mianowicie profesjonalizm i skoncentrowany biznes” – twierdzi Marius Berlemann, Global Head Wine & Spirits oraz dyrektor targów ProWein. Kolejne targi ProWein odbędą się w dniach 18 – 20 marca 2018 w Düsseldorfie. Kolejne targi ProWine Asia odbędą się w dniach 8 – 11 maja 2017 w Hong Kongu. Kolejne targi ProWine China w Szanghaju odbędą się w dniach 14 – 16 listopada 2017. Znany jest również termin targów ProWein 2019 w Düsseldorfie, które odbędą się w dniach 17 – 19 marca, co daje gwarancję w procesie planowania.


Na podstawie materiałów organizatora.  

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl