Krótko

Promuj czytelnictwo- wygraj nagrody

Teraz każdy może stać się „Krzewicielem Inkunabułów”! I zarazem sporo na tym zyskać! „Krzewiciele Inkunabułów” to konkurs związany z największą akcją promującą czytelnictwo w Polsce – Czytaj PL. Włączając się w nią czynnie, można stać się właścicielem czytnika e-booków, smartfona czy czytelniczej koszulki z limitowanej serii. Ale wśród „Krzewicieli Inkunabułów” nie ma przegranych.

Raporty Biblioteki Narodowej od lat pokazują, że ludzie chętniej sięgają po książki, gdy mają do nich dostęp i… gdy wiedzą, że ludzie w ich otoczeniu też je czytają. Z tego powodu organizatorzy akcji Czytaj PL zachęcają wszystkich, by w czasie trwania akcji drukowali i rozwieszali plakaty Czytaj PL umożliwiające wypożyczenie bestsellerów wprost na swojego smartfona. W ten sposób nie tylko ułatwią innym do nich dostęp, ale też pokażą swoim znajomym w szkole, w pracy, w mieście, na wsi, bloku, domu czy kamienicy, że zapaleni czytelnicy są wśród nich!

Zadanie postawione przed uczestnikami konkursu „Krzewiciele Inkunabułów” jest proste: należy wydrukować plakat pobrany ze strony CzytajPL.pl. Następnie wystarczy powiesić plakat akcji w swojej miejscowości, w możliwie najlepiej widocznym miejscu, w którym będzie miało do niego dostęp jak najwięcej osób. Może to być stołówka w miejscu pracy, osiedlowa biblioteka albo słup ogłoszeniowy. Tym samym uczestnik podzieli się dostępem do książek z innymi – na każdym plakacie umieszczono kod QR pozwalający na darmowe wypożyczanie 12 bestsellerowych e-booków. Ostatni krok to sfotografowanie wyeksponowanego plakatu i zgłoszenie zdjęcia do konkursu poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie:

https://app.smartsheet.com/b/form/86eb0075e6204878972421a4a4484663

Zdjęcie wywieszonego plakatu należy zgłosić za pomocą formularza do 30 listopada. Wszystkie osoby biorące udział w konkursie mogą wypełnić dowolną ilość zgłoszeń. Każdy uczestnik konkursu po przesłaniu zdjęcia otrzymuje kod rabatowy obniżający cenę e-booków nieobjętych innymi promocjami o 40 procent (pięciokrotnego wykorzystania). Na zwycięzców czekają: 50 sztuk wyjątkowych czytelniczych koszulek z ilustracjami Pawła Króla, 3 smartfony Huawei, 3 bony na e-booki od Woblink.com (o wartości 500 zł, 250 zł i 100 zł), czytnik PocketBook Touch Lux 4 oraz czytnik PocketBook Basic Lux 2. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10 grudnia na fanpage’u CzytajPL.

W zeszłym roku uczestnicy konkursu zgłosili niemal 200 plakatów rozwieszonych w Polsce i za granicą. To dzięki nim akcja została rozszerzona na 6 kolejnych krajów (w tym Indie, Japonię i Australię), ale także inne kontynenty!

Więcej o akcji przeczytasz tutaj

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa