Krótko

Premiera nowej oferty na winnicy Lidla – takiego prosecco jeszcze nie było

Alkohole luksusowe to jeden z szybciej rozwijających się segmentów dóbr luksusowych w Polsce. Co więcej eksperci przewidują rozwój tej kategorii w najbliższych latach. Chociaż wyjątkowe, rzadkie trunki można kupić głównie w sklepach specjalistycznych, do popularyzacji asortymentu przyczynia się również WinnicaLidla.pl, która właśnie ogłosiła premierę letniej oferty alkoholi.   

Wzrost na rynku wina

Na rynku alkoholi luksusowych na szczególną uwagę zasługuje wino. Segment tego trunku zanotował znaczne wzrosty w ciągu ostatnich lat, a prognozy wskazują dalsze optymistyczne perspektywy rozwoju. WinnicaLidla.pl od blisko 8 miesięcy proponuje szeroki asortyment win. Oferta nieustannie rozwija się, dostarczając klientom nowych, ciekawych smaków.

W najnowszej, letniej kolekcji win znajduje się między innymi Tokaji Aszú 6 Puttonyos, Royal Tokaji (124,99 zł/0,75I) – do tej pory najwyżej oceniane wino na Winnicy Lidla (osiągnęło aż 96/100 punktów wg Master of Wine oraz Sommeliera), trunek z gron dojrzewających w najlepiej położonych parcelach. Inną propozycję stanowi chilijskie Gran Corte, Cuvée (59,99 zł/0,75I) – wino o intensywnej barwie, bukiecie i strukturze, wytwarzane z ręcznie zbieranych winogron, które dojrzewają w winnicy w dolinie Colchagua. Ciekawym produktem jest także Prosecco Spumante Extra Dry, Organic, DOC (37,99 zł/0,75I) – łagodnie wytrawne wino musujące o przyjemnych aromatach owocowych. Jest to ekologiczny produkt, do produkcji którego używa się mniej siarczynów. Oznacza to, że dla osób wrażliwych na działanie siarczynów, prawdopodobieństwo złego samopoczucia  następnego dnia po spożyciu jest mniejsze. Nie bez powodu określa się ten produkt w Anglii jako „hangover-free Prosecco”.

Egzotyczna oferta alkoholi mocnych

Wśród alkoholi luksusowych na popularności zyskuje głównie whisky, importowana przede wszystkim ze Szkocji.[3] Indie, Japonia, a nawet Włochy to lokalizacje niekoniecznie kojarzące się z produkcją whisky. Tymczasem między innymi właśnie stąd pochodzą najnowsze propozycje Winnicy Lidla. Platforma oferuje nową kolekcję 39 zupełnie wyjątkowych alkoholi mocnych. Warto zwrócić uwagę, że to rzadkość na polskim rynku. Nietypowe trunki można nabywać głównie w pojedynczych sztukach w sklepach specjalistycznych. Lidl chce umożliwić klientom dostęp do nowych, atrakcyjnych produktów. WinnicaLidla.pl potwierdza także trend premiumizacji oferty.

Amrut Raj Igala (Indie, 159,99 zł/0,7I) to delikatna i słodka whisky, dojrzewająca w beczkach po burbonie. Historia destylarni rozpoczęła się wraz z uzyskaniem niepodległości przez Indie w 1948 roku. Jęczmień zbierany jest na północy kraju, woda czerpana ze źródeł Himalajów, a cała produkcja odbywa się na południu, w mieście Bangalore. Z powodu ekstremalnych temperatur utrata alkoholu (angel’s share) wynosi tu niemalże 12% rocznie. Uniemożliwia to butelkowanie wiekowych whisky jednak bardzo przyspiesza dojrzewanie.

Inną propozycję stanowi japońska whisky blendowana Fuyu po japońsku znaczy „zima” (Japonia, 169,99 zł/0,7I), produkowana metodą small batch, w 2017 roku wyprodukowano tylko 50 tysięcy butelek. Warto także zwrócić uwagę na włoską Puni Novę (Włochy, 279,99 zł/07I), wprost z serca Alp, zdobywcę podwójnego złota (Double Gold) na San Francisco World Spirits Competition w 2016 roku oraz tytułu World’s Best Design na World Whiskies Awards w 2016 roku.

Aby zapoznać się z ofertą win oraz whisky odwiedź stronę www.winnicalidla.pl już teraz. Tutaj zawsze czeka na Ciebie wiele nowości produktowych i specjalnych promocji

O autorze

Informacja prasowa

Tak oznaczone wpisy powstają na podstawie informacji prasowych, maja charakter informacyjny i nie zawsze reprezentują poglądy blurpppa