Zarejestruj się jako konsultantka AVON i kupuj z rabatem

Podróże

Poszukując Cmentarza Zaginionych Książek

Napisał Blurppp

Dziś na polskim rynku ukarze się najnowsza powieść Carlosa Ruiz Zafóna „Więzień nieba”. Myślę że do wieczora książką będzie u mnie na półce. Póki co powspominajmy moim zdaniem najpiękniejszą książkę autora czyli „Cień Wiatru”. To ta lektura sprawiła, że odwiedziłem Barcelonę. Sporo łaziłem po niej śladami Daniela i Bei. Mój spacer zacząłem oczywiście tam gdzie zaczęło się wszystko czyli na Cmentarzu Zapomnianych Książek. Miejsce to choć położone właściwie w samym centrum miasta jest dość trudne do znalezienia. Do tego leży na El Reval czyli dawnej Barri Xino, dzielnicy prostytutek i wszelkiego rodzaju niebieskich ptaków. Dziś jest tam bezpieczniej co nie znaczy bezpiecznie. Po zmroku nim wejdziesz tam z aparatem zastanów się dwa razy. Ja byłem tam bladym świtem, podobnie jak młody Daniel. Przypomnijmy jak całą scenę opisał Zafon a poniżej zapraszam do galerii

„ Dotarłszy do ulicy Arco del Teatro, zapuściliśmy się w uliczki dzielnicy Raval, przechodząc pod arkadą rysującą się niczym sklepienie wzniesione z niebieskiej mgły. Szedłem za ojcem wąskim zaułkiem, wydeptaną ścieżką, bardziej niż ulicą, czując, jak za naszymi plecami coraz szybciej zanika poświata Rambli. Z dachów i z balkonów zaczął zsuwać się ukośnymi strugami poranny brzask, nie docierając w ogóle na ziemię. W końcu ojciec zatrzymał się przed drzwiami z litego, sczerniałego od starości i wilgoci drewna. Przed nami wznosił się budynek przypominający wrak budowli, która kiedyś była pałacem lub siedzibą muzeum gromadzącego wyłącznie mary, cienie i pogłosy.”

 

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl