Recenzje

Pomysły na prezent dla mola książkowego

pomysł na prezent dla mola książkowego
Napisał Blurppp
pomysł na prezent dla mola książkowego

Nie zawsze musi to być książka

Wybrać prezent dla mola książkowego, wydawać by się mogło, że nie ma nic łatwiejszego. Wystarczy wstąpić do księgarni i…tu zaczyna się problem. Czy już to zna, czy to lubi a może kupił mu to ktoś inny. Do tego te wątpliwości w rodzaju rok temu dostał książkę, dwa lata temu dostał książkę i 5 lat temu też.  Może by tak wyjść poza schemat? Przedstawiam pięć pomysłów na prezent dla mola książkowego. Wszystkie w rozsądnej cenie. Z premedytacja nie wymieniam tu czytnika e-booków, który podobno jest wymarzonym prezentem każdego mola książkowego.

Wszystkie prezenty są w budżecie do 50 zł   ( no prawie wszystkie :))

 

 

 

Pomysły na prezent dla mola książkowego

Lamka diodowa na książkę

Lamka diodowa na książkę

Mini lampka wpinana w książkę.

Niewielka, diodowa latarka o kształcie umożliwiającym łatwe przypięcie do grzbietu książki, oświetlająca tyle ile potrzeba czyli stronę w książce. Wyposażony w takie cudeńko mól książkowy już  nigdy więcej nie usłyszy od swojego „współspacza” zgaś wreszcie to światło.

Link do sklepu

Kubek mola książkowego

Kubek mola książkowego

Kubek mola książkowego

Wygodny fotel, puchaty koc, wciągająca powieść i… kubek gorącej herbaty. Z takim wyposażeniem mól książkowy przetrwa nawet najcięższą zimę w stanie szczęścia absolutnego. A jeżeli jeszcze kubek będzie specjalny, stworzony z myślą o miłośnikach dobrej lektury to?

Link do sklepu

Podpórka na książkę

Podpórka na książkę

Podpórka na książkę

Ona albo on czytają wszędzie, w tramwaju, w parku, przy jedzeniu. Pod ciężarem książki mdleją ręce. Problem ciężaru książki rozwiąże gustowny stelaż-podstawka. Sprawdzi się nie tylko w wypadku książek kucharskich.

Link do sklepu

Ozdoba-podpórka na książkową półkę

Ozdoba-podpórka na książkową półkę

Ozdoba-podpórka na książkową półkę

Kolekcja książek rośnie, liniowo, stale i nieprzerwanie jak funkcja f(x)=x+1, jeżeli nie zrozumiałeś tego zapisu znaczy że jesteś humanistą i dużo czytasz. Gdzieś te książki trzeba odkładać, najlepiej na półkę. Gustowne podpórki ograniczniki o wyglądzie opartym na charakterystycznym  kształcie „małpy” czyli @ będą ozdobą każdego pomieszczenia.

Link do sklepu

Metalowa zakładka

Metalowa zakładka

Metalowa zakładka

Zaginanie rogów czy używanie paragonu z Lidla jako zakładki świadczą  jasno mamy do czynienia z czytaczem okazjonalnym. Prawdziwy miłośnik książek zawsze, ale to zawsze używa zakładki, najlepiej pięknej. Te papierowe lubią się jednak zużywać, zaginać, miąć. Dlatego obdaruj zakładką metalową, wiecznotrwałą, o wyrafinowanym, atrakcyjnym projekcie. Szczególnie zachwyceni będą miłośnicy fantasy. Dekoracje przypominają ryty runiczne na zbrojach.

Link do sklepu

Mam nadzieję, że te pięć pomysłów was zainspiruje. Pamiętajcie też o jednej radzie, nigdy nie obdarowujcie karta prezentową, to takie pójście na łatwiznę, pozbawienie prezentu tego co w nim najważniejsze, cech osobistych.

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl