Zarejestruj się jako konsultantka AVON i kupuj z rabatem

Krótko

Początek cyklu kryminałów z podinspektorem Romanem Medyną.

Napisał Blurppp

Książka Mariusza Ziomeckiego,,Umierasz i Cię nie ma” jest pierwszym tomem cyklu ELEMENTY ZBRODNI.  To ,,dobrze skrojony kryminał”  bohaterowie, którzy nie mogą się uwolnić od swojej zawodowej przeszłości, misternie skonstruowana zagadka, a w tle brutalna polska rzeczywistość pracy w policji. Autor pokazuje, jak, zamierzchłe porachunki ze światem przestępczym potrafią zniszczyć mozolnie budowaną namiastkę normalności. Bo w końcu policjantem zostaje się na całe życie.

Umierasz-i-cie-nie-ma-1Para wypalonych gliniarzy – ona policyjny psycholog, on najskuteczniejszy śledczy w wydziale zabójstw Komendy Stołecznej Policji – przechodzi w stan spoczynku. Inkasują odprawy, sprzedają mieszkanie i już jako cywile zaczynają stawiać niewielki pensjonat na malowniczej skarpie nad samym Zalewem Zegrzyńskim.

Po latach niszczącej psychicznie pracy, która regularnie stawia policjantów w obliczu aktów ludzkiego bestialstwa, mają nadzieję zbudować prywatny raj. Jednak pieniądze kończą się szybciej niż budowa, na dodatek w okolicy zaczyna się koszmar… Burmistrz miasteczka i dwie młode kobiety z organizacji ekologicznej padają ofiara tajemniczego zabójcy – lub prawdopodobniej zabójców. Komu mogło zależeć na ich usunięciu? Dlaczego mordercy byli aż tak brutalni?

Młodzi policjanci emeryci wbrew swojej woli zostają wplątani w wielowątkowe śledztwo, w trakcie którego okazuje się, że okrutne potrójne morderstwo to zaledwie wierzchołek góry lodowej, i że wrogowie, których zdążyli sobie narobić podczas pracy w policji, mają dobrą pamięć i bardzo długie ręce.

,,Umierasz i Cię nie ma” jest pozycją obowiązkową dla miłośników dobrego polskiego kryminału. To dopiero początek cyklu, więc uwaga – ta historia naprawdę wciąga i uzależnia.

Mariusz Ziomecki – warszawiak z urodzenia i upodobania, pisarz i dziennikarz, pracuje w językach polskim i angielskim. Lubi wędrować po mrocznych życiorysach i słonecznych krajobrazach, i pracować na leżąco, z komputerem na brzuchu. Źle znosi etaty i sztampę. Gdyby nie przyjaciele i życzliwość kobiet, dawno popadłby w pracoholizm.

Autor: Mariusz Ziomecki

Tytuł: ,,Umierasz i Cię nie ma”

Wydawnictwo: Akurat

Liczba stron: 494

Data premiery: 21.10.2015


Źródło: materiały wydawcy

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl