Zarejestruj się jako konsultantka AVON i kupuj z rabatem

Wino i destylaty

#pijcydr Cydr z Ikei, Mycider

Mycider
Mycider
Napisał Blurppp
Mycider

Mycider

Akcja #jedzjablka nabiera rozpędu, z jabłkiem w dłoni fotografują się politycy, celebryci, artyści. O akcji informowały europejskie media, do tego odniosły się do tego z sympatią. Swoje próbują ugrać również firmy, w radio można usłyszeć reklamę sieci sklepów Polo dedykowaną właśnie polskim jabłkom. Przy okazji na popularności zyskuje cydr, akcja #pijcydr choć oczywiście dużo mniej popularna też zaczyna mieć swoja siłę rażenia.

Jednym z dowodów niech będzie wysoko pozycja rankingu cydrów zrobionego przez Winicjatywe w serwisie Wykop. Do tego dochodzą pytania o cydr w sklepach i o zadawane przez osoby które wżyciu o zainteresowanie cydrem bym nie podejrzewał.

Dziś z kolei znalazłem cydr i to polski cydr, robiony z polskich jabłek, o czym informuje spory plakat w miejscu gdzie cydru spodziewałem się najmniej, w Ikei.

Pewnie każdy w Ikei bywa i pewnie każdy po zakupach na sali głównej lubi spojrzeć do szwedzkiego sklepiku ze spożywką. Bardzo lubię śledzie z Abby wiec dla mnie to element jazdy obowiązkowej. Nie bywam tam często, raz na 3-4 miesiące, ale asortyment jest tam w miarę stały i łatwo zauważyć każdą nowość, dziś tą nowością był pakowany w butelki oranżadówki o pojemności 0,275 litra cydr o uroczej nazwie Mycider. Zgodnie z plakatem i z napisem na kontretykiecie wyprodukowano go w Polsce, z polskich jabłek a odpowiedzialnym za jego powstanie jest Global Beverages Enterprise. Etykieta mówi jeszcze. że mamy do czynienia z produktem półsłodkim.

Po powrocie do domu schłodziłem otwarłem i zamarłem. Jest tragicznie, nos lekko wyczuwalny do tego łatwiej w nim odnaleźć ton zleżałego węża ogrodowego niż soczystych jabłek. W ustach bardzo wodniście, wszystko jak by zasnute mgłą, do tego w posmaku goryczka. Tylko silnemu pragnieniu, dużej determinacji i miniaturowej butelce zawdzięczam to ze większość nie trafiła do zlewu.

Kochani, jeżeli zrobicie ten błąd co ja i kupicie Mycider, i będzie dla was to pierwszy albo drugi kontakt z cydrem, bo właśnie postanowiliście wesprzeć naszych sadowników, i zamiast piwa napić się cydru to proszę weźcie pod uwagę, że Mycider w żaden sposób nie oddaje charakteru napoju ze sfermentowanego soku z jabłek jakim jest cydr. Nie wiem czym jest Mycider ale nie jest cydrem, a nawet jeżeli z formalnego punku widzenia jest,  to jest cydrem bardzo ale to bardzo złym. Trzymajcie się od niego z daleka.

A ciebie Ikeo proszę daj sobie spokój z produktami takiej jakości, bo jeżeli klienci rozpoczną ekstrapolować i stwierdzą że reszta twoich produktów jest tej samej jakości co sprzedawany przez ciebie cydr to będziesz w poważnych kłopotach.

Nazwa: Mycider

Rocznik: nie rocznikowane

Producent: Global Beverages Enterprise

Kraj: Polska

Region: Mazowsze

Temp. podawania: schłodzone

Do kupienia w: Ikea, ogólnodostępny

Cena: 2,99 zł

Pojemność: 0,275l

Ocena 0-6: 1,5

Jednym zdaniem: Rozwodniony, pozbawiony owocu, z nieprzyjemną goryczką

Zakup własny

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl