Krótko

Pierwsza powieść Ilony Łepkowskiej od maja w księgarniach

Napisał Blurppp

Czasami to, o czym marzymy może się okazać zdradliwą pułapką. Joanna próbuje odnaleźć się w kolorowym świecie show-biznesu. Czy to jest życie, o jakim marzyła? Ilona Łepkowska, autorka takich filmów i seriali jak „M jak miłość” czy kultowy „Kogel-mogel” debiutuje jako powieściopisarka. Premiera książki „Pani mnie z kimś pomyliła” już 18 maja.

okladka_PANI_MNIE_Z_KIMS_POMYLILA_podglad_frontŻycie Joanny nie rozpieszcza. Samotnie wychowuje nastoletnią córkę i co miesiąc sprawdzając stan swojego konta, obawia się, że znowu nie będzie miała z czego opłacić rachunków. Nie chce zawieść swojej córki, której obiecała wyjazd na kurs językowy w Londynie, więc przyjmuje dobrze płatne zlecenie jako tłumaczka na planie nowego programu telewizyjnego. Wkrótce nieoczekiwanie i trochę wbrew sobie staje się gwiazdą telewizji.

Paradoksalnie świat show-biznesu kompletnie nie interesuje Joanny. Nie śledzi portali plotkarskich, nie jest dla niej ważne kto wywołał jaki skandal i czy występuje w reklamie. Jest ostatnią osobą, która mogłaby marzyć, by być bohaterką pierwszych stron tabloidów. I przewrotnie to właśnie Joanna sięga samego szczytu sławy, staje się celebrytką i otrzymuje szansę, by przekonać się, jak wygląda życie w luksusie. Czy uda jej się nie zatracić siebie wśród kolejnych sukcesów i być szczęśliwą?

Ilona Łepkowska, jak mało ko, zna kulisy świata show-biznesu, i opisuje go z wielkim talentem i przenikliwością. W powieści nie brak również sporej dawki humoru i ironii. Choć „Pani mnie z kimś pomyliła” to książka chwilami gorzka, to jest w niej także miejsce na miłość, ciepło rodzinnego domu i szczęście na przekór losowi.


Ilona_Lepkowska_Piotr_WachnikIlona Łepkowska – scenarzystka filmowa i autorka scenariuszy seriali telewizyjnych, felietonistka. W 2013 roku została odznaczona medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Wielokrotnie odbierała statuetkę Telekamer. Doskonale zna dusze Polaków – jest autorką scenariuszy najpopularniejszych filmów i seriali, m.in. „Kogel-mogel”, „Och Karol”, „Nigdy w życiu”, „Nie kłam, kochanie”, „Klan”, „M jak miłość” „Barwy szczęścia” czy „Komedia małżeńska”. Powieść „Pani mnie z kimś pomyliła” to jej debiut literacki.

 

 

Tytuł: „Pani mnie z kimś pomyliła”

Autorka: Ilona Łepkowska

Data premiery: 18 maja 2016

Wydawnictwo Muza SA

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl