Krótko

Paul Crilley „Poison City” – zapowiedź

Napisał Blurppp

Trudno uwierzyć, w czyich rękach – i łapach – spoczywają losy ludzkości. „Poison City” Paula Crilleya już w księgarniach.

poison_city_okladka-003Agent Gideon Tau z wydziału delfickiego policji dba o przestrzeganie Traktatu zawartego między ludźmi a światem istot nadprzyrodzonych. Często musi sięgać po broń, bywa że niekonwencjonalną, zdarza się, że jedynym wyjściem jest odwołanie się do magii. Dwa lata temu porwano mu córkę, zaraz potem odeszła żona. Ma wspaniałą, nietuzinkową szefową Armitage i wiernego przyjaciela, a właściwie przewodnika duchowego – krnąbrnego i wkurzającego psa, który z braku lepszych zajęć lubi sobie golnąć najpodlejszą whisky.

Seria niepokojących wydarzeń w Durbanie, w którą ponad wszelką wątpliwość maczały palce istoty nadprzyrodzone – orisze, wróżki, anioły, a nawet archanioły – prowadzi go do wstrząsającej konkluzji – córka Gideona żyje! Agent Tau zrobi wszystko, by rozwiązać kryminalną intrygę na styku świata realnego i nadprzyrodzonego, ale przede wszystkim musi odnaleźć porywaczy dziecka.

 

 

Książka „Poison City” zebrała znakomite recenzje:

Słońce, grzech, whisky i magia. Nie mogłam oderwać się od tej książki. Jak najszybciej ciąg dalszy!

Claire North

Kompletny odlot! Nieoczekiwane zwroty akcji, pełnokrwiste postaci i zakończenie, po którym już chciałoby się czytać dalej. Rewelacyjny debiut.

starburstmagazine.com

Mnóstwo czarnego humoru, sporo wzruszeń, nieustające napięci. Paul Crilley wysoko zawiesił poprzeczkę, jestem bardzo ciekaw, jak poradzi sobie w kolejnych książkach.

scifibulletin.pl

Autor: Paul Crilley

Tytuł: „Poison City”

Tłumaczenie: Jerzy Malinowski

Data premiery: 23.11.2016 r.

Liczba stron: 432

Cena: 39,90 zł

Wydawca: Wydawnictwo Akurat

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl