Krótko

„Obcy kraj” – były szpieg pisze o szpiegach

Napisał Blurppp

Najważniejszy szpieg Wielkiej Brytanii znika bez śladu. Jedyną osobą, która może rozwiązać zagadkę tego zniknięcia, jest agent wyrzucony z MI6. Czy siedem dni wystarczy, by uratować dobre imię agencji? Książka „Obcy kraj” Charlesa Cumminga trafi do rąk czytelników już 22 kwietnia. „Cumming to człowiek, który najskuteczniej drażni brytyjskie służby wywiadowcze”, pisze o książce „The Times”.

obcy_kraj_okladkaThomas Kell, doświadczony agent MI6, został zmuszony do przejścia na wcześniejszą emeryturę. Odsunięty na boczny tor, żyje w poczuciu krzywdy. Uważa, że zrobiono z niego kozła ofiarnego i ukarano za przestępstwo, którego nie popełnił.

Były agent nie radzi sobie jako cywil. Kolejne miesiące upływają mu na oglądaniu filmów, przepijaniu oszczędności i próbach ratowania wiszącego na włosku małżeństwa.

Nieoczekiwanie Kell otrzymuje szansę powrotu do służby. MI6 nieoficjalnie powierza mu zadanie specjalne. Ma szybko i w tajemnicy odnaleźć zaginioną Amelię Levene, pierwszą  kobietę nominowaną na szefa wywiadu, prywatnie przyjaciółkę Kella. Jeśli mu się uda, wróci do jedynego sposobu życia, który zna i kocha.

„Obcy kraj”, thriller szpiegowski z zawrotnym tempem akcji, to doskonała propozycja dla fanów Jamesa Bonda i powieści Johna le Carré. Główny bohater wplątany jest w niebezpieczny spisek i międzynarodowe intrygi. Działając na granicy prawa, ma tylko siedem dni na uratowanie swojej przyjaciółki, dobrego imienia MI6 i uniknięcia międzynarodowego skandalu. Książce autentyczności przydaje fakt, że autor współpracował z brytyjskimi służbami wywiadowczymi.

W 2012 roku powieść „Obcy kraj” została wyróżniona nagrodami CWA Ian Fleming Steel Dagger dla najlepszego thrillera roku oraz Bloody Scotland Scottish Crime Book of the Year.


Źródło” materiały wydawcy

 

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl