Krótko

Najnowsza powieść Cecelii Ahern już niedługo w księgarniach

Napisał Blurppp

Cecelia Ahern, jedna z najbardziej popularnych autorek powieści obyczajowych na świecie, w Polsce znana jest przede wszystkim z książek „PS Kocham cię” i „Love, Rosie”. Wzruszające, zabawne i mądre historie irlandzkiej pisarki oczarowały setki tysięcy Polek. Już na początku maja do księgarń wejdzie kolejna powieść Ahern – „Kiedy cię poznałam”.  Z tej okazji autorka odwiedzi Polskę. Z fankami spotka się podczas warszawskich Targów Książki.

Kiedy_cie_poznalam_okladkaJasmine jest pracoholiczką. Pasmo jej zawodowych sukcesów zostaje jednak przerwane nieoczekiwanym zwolnieniem. Najgorsza okazuje się nie utrata intratnej posady, ale rok przymusowej bezczynności, kiedy to bohaterka nie może podjąć kolejnej pracy, w zamian za co pozostaje na liście płac. Życie Jasmine koncentrowało się dotąd głównie wokół pracy i starszej o rok siostry. Heather ma zespół Downa, jednak doskonale radzi sobie z codziennością, przed którą Jasmine czasem próbuje uciec. Nie wiedząc, co zrobić z wolnym czasem, Jasmine zaczyna obserwować swoich sąsiadów, na których do tej pory nie zwracała uwagi. Podczas bezsennych nocy przygląda się Mattowi, znanemu DJ-owi radiowemu, który za każdym razem wraca pijany i dobija się do drzwi, aż rozwścieczona żona wpuści go do jego własnego domu. Jasmine znienawidziła sąsiada za jedną z jego kontrowersyjnych audycji, podczas której rozmawiano o zespole Downa. Bohaterka nie chce mieć nic wspólnego z tym człowiekiem, okoliczności jednak sprawiają, że musi poznać go bliżej. Ten rok wiele zmieni w życiu Jasmine: będzie musiała wreszcie zastanowić się, nad tym, co naprawdę jest dla niej ważne, zrewidować swój stosunek do ukochanej siostry, nauczyć się rozmawiać z otaczającymi ją ludźmi, a przede wszystkim znaleźć miejsce na miłość.

Nikt tak jak Cecelia Ahern nie potrafi tworzyć poruszających, budujących i zapadających w pamięć opowieści. „Kiedy cię poznałam” to historia o rewolucji, jaką może spowodować chwilowy życiowy przystanek. Główna bohaterka uczy się innego trybu życia – uważnego, świadomego, nastawionego na obserwację otoczenia i dialog z ludźmi, którzy nagle okazują się być zupełnie inni, niż wskazywałyby na to pozory. Jasmine, która przez całe życie uważała się za kobietę sukcesu i opiekunkę swojej siostry, teraz musi zmierzyć się z własną bezsilnością. Lekcja pokory, jaką dostanie od losu, okaże się najlepszym, co mogło ją spotkać.

Recenzje poprzednich książek Cecelii Ahern nie pozostawiają wątpliwości – to autorka powieści, które nie tylko pozwalają oderwać się od rzeczywistości, ale trafiają wprost do serca czytelniczek. Chwalona za pomysłowość i psychologiczną wierność Ahern stworzyła właściwy swoim powieściom klimat. Czytelniczki odnajdują w nich nie tylko wzruszające historie, ale również motywację, wsparcie i dużo pozytywnych emocji.

Cecelia Ahern jest autorką znanych na całym świecie bestsellerów. Do sławy wyniosła ją debiutancka powieść „PS Kocham Cię”, na podstawie której nakręcono film z Hilary Swank i Gerardem Butlerem. Jej kolejne powieści urzekły czytelników w 46 krajach – ich tematyka trafia do serc odbiorców na wszystkich kontynentach, a książki rozeszły się w ponad 50. milionach egzemplarzy. W Polsce książki Ahern sprzedały się już w ponadmilionowym nakładzie. Poza pisaniem powieści, Cecelia zajmuje się również tworzeniem scenariuszy seriali telewizyjnych; m. in. jest autorką hitu komediowego w USA, „Kim jest Samantha?”.

O autorze

Blurppp

Irek "blurppp" Wis - miłośnik opowieści ukrytych pomiędzy okładkami albo na dnie butelki z winem. Kiedy mogę i mam za co podróżuje. Od urodzenia jestem dyslektykiem.
Mieszkam, pracuję i pisze w Krakowie, ale sądząc po temperamencie i zamiłowaniu do tamtejszego stylu życia i kuchni powinienem przeprowadzić się na północne wybrzeże Morza Śródziemnego.
Zawsze możesz do mnie napisać na blurppp@interia.pl